Wyniki konkursu

„Obraz mojej Warszawy” to wyjątkowy konkurs plastyczny, który Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej organizuje w ramach Jesiennych Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży. Celem konkursu jest zainteresowanie pejzażem miejskim jako tematem do wyrażania przeżyć i estetycznych doznań, zaciekawienie Warszawą oraz promocja laureatów konkursu. Prace laureatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Abakus SCEK oraz opublikowane na łamach naszego wydawnictwa – Arkusze Literackie.

Tegoroczny konkurs poświęcony jest nieodłącznemu elementowi warszawskiego pejzażu – Wiśle. Nadwiślańskiego pejzaże to nie tylko widoki z mostami, wieżowcami, zabytkami, ale też miejsca do uprawiania sportów, wypoczynku, rozrywki oraz bogate siedliska roślin i zwierząt.
Zachęcamy do oglądania nadwiślańskich pejzaży, czujnego obserwowania otoczenia rzeki, a wrażenia na pewno zaowocują ciekawymi rozwiązaniami plastycznymi. Namawiając Was do tworzenia prac o wyżej wymienionej tematyce uczestniczymy aktywnie w obchodach Roku Rzeki Wisły 2017.

 

Tegoroczny konkurs „Obraz mojej Warszawy” zgromadził  516 prac wykonane przez 483 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz uczestników zajęć w placówkach pozaszkolnych. Jury postanowiło przyznać 5 równorzędnych nagród, 5 wyróżnień oraz wyróżnić 94   uczniów udziałem w wystawie.


Zapraszamy wszystkich laureatów do naszej siedziby przy ul. Jezuickiej 4, w czwartek 30 listopada, godz. 17:30. W związku z dużą ilością laureatów postanowiliśmy finał konkursu, uroczysty wernisaż i wręczenie nagród laureatom zorganizować o godz. 17:30 (rozdzielnie z konkursem plastycznym „Muzyka i obraz”, którego finał planowo odbędzie się o godz. 16:00 tego samego dnia).

Jury w składzie:
Joanna Piątek – artystka plastyk – przewodnicząca,
Dorota Wielkosielec – artystka w dziedzinie batiku
Katarzyna Markiewicz – artystka w dziedzinie tkaniny artystycznej
Joanna Łabęcka – artystka plastyk,
postanowiło przyznać następujące nagrody:

NAGRODY:

Daria Kucharczyk – 17 lat, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona
Barbara Szymańska – 16 lat , Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona
Karolina Sitnik – 14 lat, Gimnazjum Nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Polskich Olimpijczyków
Julia Bruździńska – 15 lat, LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
Nadia Wysocka – 10 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących Nr 15 im. Ottona Lipkowskiego

WYRÓŻNIENIA:

Jan Podpora – 8 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 138 z Oddziałam Integracyjnymi
Alisia Scura – 7 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 303 im. Fryderyka Chopina
Hanna Matusiak – 11 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 303 im. Fryderyka Chopina
Mikołaj Trębacz – 11 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 303 im.
Aleksandra  Žiška – 10 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 212 im. Krystyny Krahelskiej

UDZIAŁ W WYSTAWIE:

Amelia Tarwacka – 15 lat, Gimnazjum Nr 164 z Oddziałami Integracyjnym i Dwujęzycznymi im. Polskich Olimpijczyków
Maja Olszewska – 13 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 168 im. Wiktora Gomulickiego
Maja Majkowska – 10 lat, Dom Kultury „PRAGA”
Aleksanra Ciechońska – 15 lat, LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
Martyna Bartosiak – 14 lat, LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
Jewgenia Mizewycz – 13 lat, Gimnazjum Nr 14 im Jana Gutenberga
Karol Obłąkowski – 10 lat, Świetlica Środowiskowa Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’Paulo
Nikola Królak – 8 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 138 z Oddziałam Integracyjnymi
Alexandra Aird – 8 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
Maria Machado – 10 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
Amelia Olech – 10 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
Błażej Sobieraj – 10 lat, Szkoła Podstawowa Nr 343
Marysia Błaszczyk – 10 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
Zuzanna Krzyżanowska – 15 lat, Gimnazjum Nr 86
Bartłomiej Kisiel – 15 lat, Gimnazjum Nr 86
Emilia Affre – 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 150
Julia Walczuk – 15 lat, Gimnazjum Nr 86
Hanna Stępień – 10 lat, Niepubliczna Podstawowa Szkoła Montessori
Natalia Capitan – Lozano – 12 lat, Niepubliczna Podstawowa Szkoła Montessori
Jakub Trochowski – 13 lat, Niepubliczne Gimnazjum Montessori
Wiktor Mikołajczyk – 12 lat, Niepubliczna Podstawowa Szkoła Montessori
Alicja Sionek – 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Królowej Jadwigi
Maria Przystasz – 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Królowej Jadwigi
Natalia Furmaga – 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 322 im. Jana Brzechwy
Wiktoria Zawitkowska – 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 150
Aleksandra Siwek – 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 150
Ewelina Niedziółka – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 322 im. Jana Brzechwy
Wiktor Brużewicz – 10 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 212 im. Krystyny Krahelskiej
Hanna Sibilska – 7 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 212 im. Krystyny Krahelskiej
Maja Gutowska – 10 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 212 im. Krystyny Krahelskiej
Jakub Smoliński – 7 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 211 z Oddziałam Integracyjnymi
Maria Sawicka – 7 lat, Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 8
Sonia Ellouzi – 7 lat, Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 8
Mateusz Kuciara – 8 lat, Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 8
Lea Gascueῆa Pyrka – 7 lat, Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 8
Pola Baranowska – 8 lat, Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 8
Kacper Kuczmarski – 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 293 im. Jana Kochanowskiego
Klaudia Muzińska – 15 lat, Specjalne Gimnazjum dla Dzieci Słabowidzących Nr 151
Martyna Tomasik – 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego
Antoni Zawisza – 12 lat, Specjalna Szkoła Podstawowa dla Dzieci Słabowidzących Nr 51
Hanna Błażejewska – 10 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 212 im. Krystyny Krahelskiej
Iwo Adamowicz – 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Anna Długaszek –  9 lat, Polsko – Angielska Szkoła Podstawowa  EDISON
Antoni Blacha – 6 lat, Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 114
Jan Grupa – 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Marika Korytkowska – 12 lat, Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 114
Emilia Chajęcka – 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Anna Styczyńska – 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Filip Strzelczyk – 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Aleksandra Wrotek – 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Klaudia Wiza – 9 lat, Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 114
Małgosia Lech – 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 94 im.I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Franciszek Baworowski –  8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Weronika Plata – 13 lat, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 49
Wiktoria Dąbrowska – 14 lat, Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Królowej Jadwigi
Jakub Więckowski –  14 lat, Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Królowej Jadwigi
Paulina Bogacka  – 13 lat, Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Królowej Jadwigi
Julia Suchodolska – 13 lat, Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Królowej Jadwigi
Lidia Bronisz – 15 lat, Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Królowej Jadwigi
Zofia Sobczak – 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Królowej Jadwigi
Kalina Dziwisz –  15 lat, Gimnazjum Nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Polskich Olimpijczyków
Zuzanna Gebus –  9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 298
Weronika Paszkowska – 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr  298
Milena Elbe – 11 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 298
Natalia Lewicka – 9 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 298
Malwina Tomczuk – 10 lat, Szkoła Podstawowa Nr  298
Julia Krassowska – 9 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 298
Dominika Gradowska – 15 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących Nr 15 im. Ottona Lipkowskiego
Natali Sosnowska – 13 lat, Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Królowej Jadwigi
Tomasz Pilarek – 10 lat, Szkoła Podstawowa Nr 323 im. Polskich Olimpijczyków
Olga Stelmaszewska – 10 lat, CPK Warszawa Praga – Południe
Sandra Zybrant – 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 321
Zuzanna Budka –  15 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących Nr 15 im. Ottona Lipkowskiego
Patrycja Królak – 14 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących Nr 15 im. Ottona Lipkowskiego
Katarzyna Crook – 16 lat, Technikum Fototechniczne
Zuzanna Zagórska –  10 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących Nr 15 im. Ottona Lipkowskiego
Dominika Śmiecińska –  12 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 303 im. Fryderyka Chopina
Mikołaj Rudzki – 7 lat, Szkoła Podstawowa Nr 357
Maria Borys – 11 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 303 im. Fryderyka Chopina
Mikołaj Gregier – 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 340
Natalia Karolkiewicz – 16 lat, Zespół Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego
Kornelia Zielińska – 12 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
Katarzyna Krajza – 15 lat, Gimnazjum Nr 81
Jerzy Trzeciak – 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 29
Weronika Szymańska – 10 lat, Szkoła Podstawowa  Nr 212 im. Krystyny Krahelskiej
Michał Teodorczuk – 9 lat, Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 114
Jan Cała – 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 150
Martyna Gajos – 17 lat, LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
Jan Brzeziński – 17 lat, XVII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Klaudia Sosna – 15 lat, CLVIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. I. Czartoryskiej
Mikołaj Zdun – 16 lat, Zespół Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego
Hanna Gałązka – 8 lat, CPK Warszawa Praga – Południe
Alicja Różanek – 9 lat, CPK Warszawa Praga – Południe
Emilia Głąbicka – 8 lat, CPK Warszawa Praga – Południe

 

Dyplomy dla nauczycieli:
Tomasz Barszcz – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona
Stefan Żuchowski – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona
Magdalena Bibińska – LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
Ewelina Skupiewska – Gimnazjum Nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Polskich Olimpijczyków
Monika Gryc-Narowska – Gimnazjum Nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Polskich Olimpijczyków
Anna Jaworska – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących Nr 15 im. Ottona Lipkowskiego
Julita Krygier – Szkoła Podstawowa  Nr 303 im. Fryderyka Chopina