Warsztaty muzyczne i wokalne dla młodzieży

Warsztat z piosenką

Warsztaty wokalne dla młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z muzyką lub teatrem muzycznym. Przez praktyczną działalność stwarzają uczestnikowi możliwość spontanicznej, odtwórczej i twórczej ekspresji muzyczno-wokalnej. Umożliwiają też rozwój zdolności i umiejętności wokalnych. Utwory wykorzystywane na zajęciach będą dobierane tak, aby trafić w aktualnie panujące trendy, ale również zaznajomić młodzież z innym, starszym, wartościowym i sprawdzonym materiałem – głównie rodzimych kompozytorów. W ramach zajęć przygotowywane będą koncerty oraz pokazy dla publiczności w Starej Prochowni SCEK. Ważnym elementem zajęć będzie również rejestracja przygotowywanych utworów w warunkach studyjnych.
(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.)

Wiek uczestników: 16 – 20 lat
Poziom: początkujący
Termin zajęć: czwartek, 14:00 -19:00

Warsztat wokalno – aktorski

Warsztat przeznaczony dla zainteresowanych piosenką w wielu jej aspektach / aktorską, kabaretową, poetycką, estradową, pop i jazz. Zainteresowani uczestnicy zdobędą podstawy emisji, oddechu, poprawnej artykulacji, dodatkowo zaczną rozumieć podstawy interpretacji tekstu literackiego. Warsztat wokalno – aktorski pozwoli na wydobycie emocji i zrozumienie tekstu literackiego, a w konsekwencji skoordynowanie wymienionych aspektów ze sferą muzycznego zapisu i ostatecznie wykonania utworu wokalnego w sposób świadomy. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieć możliwość pracy z mikrofonem, a przede wszystkim z profesjonalnymi nauczycielami: wokalistyką i pianistą –akompaniatorem.
Podsumowaniem pracy rocznej jest koncert przygotowanych utworów na scenie Stołecznego Centrum.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.)

Wiek uczestników: 16 – 20 lat
Poziom: średniozaawansowany

Musicalowy warsztat wokalny

Warsztat przeznaczony dla zainteresowanych stylistyką musicalową wykonywaną w języku angielskim , również w tłumaczeniu polskim. Wszyscy zainteresowani światem musicalu są chętnie widziani, zdobędą podstawy emisji, frazowania, oddechu i poprawnej artykulacji, w czasie warsztatów będą pracować z pianistą – akompaniatorem. Podsumowaniem pracy rocznej jest koncert utworów musicalowych.
Czekam na was młodzi wokaliści!

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.)

Wiek uczestników: 15 – 20 lat
Poziom:  średniozaawansowany, zaawansowany