Warsztaty filmowe i fotograficzne

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na warsztaty filmowe i fotograficzne

 

Warsztaty fotograficzne

Terminy: 
Poniedziałek 16.00-19.15
Wiek uczestników: 13-20 lat

Podstawowym celem Warsztatów jest wykształcenie u uczestników świadomości fotograficznej na poziomie co najmniej podstawowym.
Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej.
Część teoretyczna obejmuje zagadnienia z zakresu techniki, technologii i estetyki fotograficznej.
W trakcie zajęć praktycznych uczestnicy uczą się fotografować w warunkach profesjonalnego studia fotograficznego, przy użyciu światła sztucznego. Organizowane są też wyjścia w plener dla zdobycia umiejętności w dziedzinie fotografii reportażowej oraz w posługiwaniu się aparatem w różnych (czasem trudnych) warunkach pogodowych i oświetleniowych.
Uczestnicy mogą też sami proponować, co chcieliby robić w trakcie zajęć (oczywiście w związku z fotografią).
Zajęcia prowadzi Włodzimierz Szpak – czynny reżyser filmowy o znacznym dorobku twórczym (głównie w dziedzinie dokumentu), wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą; fotograf i dziennikarz (autor recenzji i felietonów m.in. na stronie Radia Wnet). Jego spojrzenie na fotografię wzbogacone praktyką filmową odbiega czasem od przyjętych powszechnie standardów wartościowania i oceny.

Laboratorium filmu

Konsultacja pomysłów filmowych, scenariuszy, wideoklipów, uzyskania porad dotyczących sposobów literackiego zapisu obrazu i dźwięku filmowego, procesu realizacji filmu, języka kina, ze zwróceniem  szczególnej uwagi na montaż.
Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych warsztatem filmowym oraz realizacją krótkich filmów fabularnych, dokumentalnych bądź animowanych; reklam, demo, form mieszanych… A także tych wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć wybitne filmy twórców znanych i mniej znanych, porozmawiać o nich, mając na względzie głównie stronę warsztatową dzieła.
Wszystko to, co wiąże się z przygotowaniem filmu od strony literackiej, późniejszą jego realizacją i rozpowszechnieniem znam niejako od kuchni, ponieważ sam jestem realizatorem filmowym o znaczącym dorobku artystycznym (przede wszystkim w dziedzinie dokumentu).
Moje filmy były nagradzane w kraju i za granicą oraz szeroko omawiane w prasie fachowej i ogólnokrajowej.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.)
 

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla uczestników indywidualnych, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Prowadzący

Włodzimierz Szpak

Czynny reżyser z dużym dorobkiem głównie w dziedzinie filmu dokumentalnego. Jego twórczość była szeroko komentowana i nagradzana w kraju i za granicą. Za film dokumentalny "Ludzie z ziemi czerwonej" otrzymał pierwszą nagrodę na międzynarodowym festiwalu w hiszpańskiej miejscowości Huesca. Był bohaterem programu z cyklu "Mistrzowie dokumentu" na kanale Kino Polska. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Kontakt: wszpak@scek.pl