Warsztaty filmowe i fotograficzne

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na warsztaty fotograficzne

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Termin: poniedziałki 16.00 – 19.15
Wiek uczestników: 13-23 lat

Zajęcia skupiają się na realizacji zadań fotograficznych. Celem zajęć jest przygotowanie na uczelnie artystyczne w kraju i za granicą na kierunki związane z fotografią. Zajęcia są również dedykowane osobom, które chcą poszerzyć wiedzę z zakresu fotografii – estetyki i kompozycji, jest tez trochę techniki, technologii oraz historii fotografii. Nie jest ważny stopień zaawansowania uczestników. Każdy z uczestników idzie indywidualnym trybem w zależności od stopnia i preferowanego przez niego kierunku rozwoju. Każdy dostaje zadania fotograficzne związane z początkowo ustalonymi celami i preferowanym indywidualnym kierunkiem rozwoju. Zajęcia prowadzi Remi Urant – artysta, fotograf, operator kamery, pedagog, absolwent wydziału sztuki mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

FOTOGRAFIA

Termin: środy 16.00 – 19.15
Wiek uczestników: 13-23 lat

Zajęcia skupiają się na poprawności technicznej fotografii, poznaniu sprzętu fotograficznego i jego obsługi. Zajęcia są zarówno dla osób początkujących, które chcą się nauczyć ustawiania prawidłowej ekspozycji jak tez dla osób bardziej zaawansowanych. Na zajęciach zajmujemy się techniką, technologią i historią fotografii. Każdy z uczestników idzie indywidualnym trybem w zależności od stopnia znajomości sprzętu fotograficznego. Zadania fotograficzne są podporządkowane zdobyciu konkretnych technicznych umiejętności, ale również są podstawy kompozycji i estetyki fotografii. Zajęcia przygotowują na uczelnie artystyczne w kraju i za granicą na kierunki związane z fotografią. Zajęcia prowadzi Remi Urant – artysta, fotograf, operator kamery, pedagog, absolwent wydziału sztuki mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Prowadzący

Remi Urant

Artysta, fotograf, operator kamery, pedagog. Ukończył wydział sztuki mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom magisterski obronił w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie wystawą fotograficzną pod tytułem  POMIĘDZY/IN-BETWEEN. Zajmuje się głównie fotografią portretową, reprodukcjami dzieł sztuki, dokumentacją wystaw i działań związanych ze sztuką. Kontakt: rurant@scek.pl

Laboratorium filmu

Terminy: 
Czwartek 16.00-19.15
Wiek uczestników: 13-20 lat

Pierwsze zajęcia odbędą się 19 września.

Konsultacja pomysłów filmowych, scenariuszy, wideoklipów, uzyskania porad dotyczących sposobów literackiego zapisu obrazu i dźwięku filmowego, procesu realizacji filmu, języka kina, ze zwróceniem  szczególnej uwagi na montaż.
Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych warsztatem filmowym oraz realizacją krótkich filmów fabularnych, dokumentalnych bądź animowanych; reklam, demo, form mieszanych… A także tych wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć wybitne filmy twórców znanych i mniej znanych, porozmawiać o nich, mając na względzie głównie stronę warsztatową dzieła.
Wszystko to, co wiąże się z przygotowaniem filmu od strony literackiej, późniejszą jego realizacją i rozpowszechnieniem znam niejako od kuchni, ponieważ sam jestem realizatorem filmowym o znaczącym dorobku artystycznym (przede wszystkim w dziedzinie dokumentu).
Moje filmy były nagradzane w kraju i za granicą oraz szeroko omawiane w prasie fachowej i ogólnokrajowej.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.)

Zapisy podczas zajęć u prowadzącego.

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla uczestników indywidualnych, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

Prowadzący

Włodzimierz Szpak

Czynny reżyser z dużym dorobkiem głównie w dziedzinie filmu dokumentalnego. Jego twórczość była szeroko komentowana i nagradzana w kraju i za granicą. Za film dokumentalny "Ludzie z ziemi czerwonej" otrzymał pierwszą nagrodę na międzynarodowym festiwalu w hiszpańskiej miejscowości Huesca. Był bohaterem programu z cyklu "Mistrzowie dokumentu" na kanale Kino Polska. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Kontakt: wszpak@scek.pl