Letnia Akademia Filozofii

Co roku, w czasie pierwszych dwóch tygodni wakacji, w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej odbywa się kurs Letnia Akademia Filozofii. Biorą w nim udział uczniowie warszawskich szkół w wieku 13-19 lat. Najbardziej wytrwali otrzymują zaświadczenia o ukończeniu kursu.

W trakcie LAFu podejmiemy (…) zagadnienia z różnych perspektyw, korzystając z rozmaitych narzędzi filozoficznych i nie tylko. W programie przewidujemy debaty, warsztaty i wykłady. Wśród zaproszonych gości znajdują się uznani filozofowie akademiccy, ale także dziennikarze i nauczyciele. /Magdalena Gawin/

W razie pytań prosimy o kontakt: 22/277 06 09; abudzyn@scek.pl

Prowadzący

dr Magdalena Gawin

Absolwentka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2005 roku nauczycielka filozofii, z powodzeniem przygotowująca do matury z filozofii oraz Olimpiady Filozoficznej. Sekretarz naukowy Komitetu Głównego Olimpiady Filozoficznej oraz Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Doktoryzowała się pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Markiewicz w styczniu 2013 roku. Zainteresowania: filozofia polityki, literatura, turystyka rowerowa, muzyka klasyczna i jazz.