Bieżąca wystawa Galerii Abakus

Wystawa malarstwa Joanny Wyrostkiewicz „Portret”

Czas trwania wystawy: 23 marca – 23 kwietnia 2017 r. 

W 2015 r. ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby broniąc dyplom w mistrzowskiej pracowni prof. Piotra Gawrona.

Obroniłam również dwa aneksy : z medalierstwa i malarstwa.

Tworzę w wielu technikach, poruszam szeroką skalę problemów artystycznych.

Wypowiadam się artystycznie zarówno poprzez rzeźbę jak i malarstwo.
Mieszkam i tworzę Sulejówku. Na portalu Facebook można obserwować moją działalność na profilu: Joanna Beata W.

Uczestniczyłam w wielu plenerach i wystawach studenckich.

Wielokrotnie wyjeżdżałam na plenery zagraniczne i międzynarodowe: (Korsze 2014), dwukrotnie do Francji, (Paryż), raz do Wielkiej Brytanii  (York).

Joanna Beata Wyrostkiewicz

 

Portret stał się dla mnie formą „przepracowania” i pewnego rodzaju urzeczywistnieniem kontaktu z drugim człowiekiem oraz z samym sobą.
Siły samoświadomości sprawiają, że wykonuję autoportrety,  zaś bogactwo przeżyć związanych z wychowywaniem niepełnosprawnej córeczki karze mi niejako wracać do jej osoby dodatkowo w portretach.  Maluję też twarze ludzi bliżej lub słabiej mi znanych, wręcz na siłę unikając umiejętności warsztatowych by właśnie : nie oceniać, nie kreować, by w uchwycona sytuacja stała się czystym, emocjonalnym kontaktem. Pierwszym „przyłapanym” odczuciem. Obcując z ludźmi „twarzą w twarz”, choć paradoksalnie w „laboratorium” pracowni, gdzie zdałoby się jedynym kontekstem jest zdjęcie lub wspomnienie to transpozycja czyjejkolwiek postaci, daje mi możliwość przejrzenia się w niezwykłym lustrze….bo niewidocznym.

                                                                                   Joanna Beata Wyrostkiewicz

Wystawa batików uczestników zajęć SCEK

Czas trwania wystawy: 23 marca-14 maja 2017

Unikalna pracownia batiku działająca w SCEK od szesnastu lat jest ważnym miejscem w Warszawie, gdzie zainteresowana, uzdolniona młodzież, może poznać tajniki techniczne i technologiczne tej niezwykłej techniki wywodzącej się z Indonezji.

Obecnie batik jest trendy w całym niemal świecie. Tworzenie w tej technice jest  niezwykle pracochłonne i polega na naprzemiennym woskowaniu bawełnianego płótna, farbowaniu, suszeniu i na końcu prasowaniu. W trakcie tego procesu można poznać różne sposoby uzyskiwania kolorów oraz zasady komponowania płaszczyzny obrazu. Uczestnicy wdrażają się w powolny, kilkuetapowy proces tworzenia od prostej formy projektu po bardzo skomplikowane realizacje. Wykonane na zajęciach prace mogą stanowić oryginalne elementy wyposażenia wnętrz, ale również stanowić uzupełnienie prac składanych w teczkach przez kandydatów do wyższych uczelni artystycznych.

Zajęcia odbywają się pod kierunkiem pedagoga i artystki Doroty Wielkosielec, która tworzy w technice batiku już od ponad dwudziestu lat.


W wystawie udział biorą: 

Martyna Borządek

Arkadii Martyniuk

Petro Martyniuk

Monika Pawelec

Marika Piasecka

Gabriela Prokop

Justyna Prokop

Olga Prokop

Jagoda Szmytkowska

Ada Szymańska

Barbara Wasiuk