Konkurs “Mój busz po polsku”

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza do udziału w Konkursie edukacyjnym na reportaż „Mój busz po polsku” inspirowanym wybranymi dziełami Ryszarda Kapuścińskiego. Konkurs dedykowany jest osobom w wieku 13-19 lat mieszkającym w Warszawie lub uczącym się w warszawskich szkołach. To już 12 edycja konkursu!

Tegoroczna edycja Konkursu odwołuje się do zbioru reportaży Ryszarda Kapuścińskiego „Busz po polsku”. Do udziału w Konkursie mogą przystąpić uczniowie/ uczennice zgłaszający/e się indywidualnie lub wytypowani przez szkoły, placówki wychowania pozaszkolnego, domy kultury i biblioteki.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia znajdującego się poniżej oraz załączenie do niego pracy reporterskiej lub materiału dokumentalnego inspirowanego książką „Busz po polsku”.

Zadanie w konkursie to znalezienie tematu i przygotowanie materiału dokumentalnego. Jesteśmy ciekawi jak wygląda obecny porządek świata Waszymi oczami. Czy towarzyszące nam od zeszłego roku przeżycia będę głównym tematem Waszych prac? Z niecierpliwością oczekujemy tegorocznych zgłoszeń. Liczy się Twój pomysł na reportaż. Możesz wybrać tradycyjną formę literacką, przygotować reportaż radiowy, filmowy lub fotograficzny. Ważne, aby praca zachowała charakter dokumentalny.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody!
Wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej SCEK.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA – kliknij tutaj 

  • W jednym formularzu można wysłać maksymalnie 5 plików (wielkość jednego pliku max. 5 MB).
  • Pliki większe niż 5 MB należy wysłać za pomocą wirtualnych dysków. Link do ich pobrania należy wkleić w formularz zgłoszenia.

 

TERMINARZ:

  • Termin składania prac upływa 31 maja 2021 r. Zgłoszenia, które wpłyną po tym terminie nie będą uwzględniane w konkursie.
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się przed zakończeniem roku szkolnego 2020/21. Data zostanie ustalona w późniejszym terminie, a wydarzenie zorganizujemy zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.
  •  Autorzy najlepszych projektów zostaną zaproszeni drogą mailową lub telefoniczną do udziału w finale konkursu lub indywidualnego odbioru nagród w siedzibie Organizatora.Koordynator konkursu:

Magdalena Kostrzewa
e-mail: mkostrzewa@scek.pl, info@scek.pl
tel.: 22 277 06 10

 

Pliki do pobrania:
Regulamin  Konkursu “Mój busz po polsku” 2021
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych “Mój busz po polsku” 2021

 

Biuro Edukacji

 

 

 

 

Dziękujemy Organizatorowi Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki za promowanie konkursu edukacyjnego.