Konkurs plastyczny Muzyka i obraz – online

“Muzyka i obraz” to  konkurs plastyczny, który organizujemy w Stołecznym Centrum Edukacji od wielu lat. Tegoroczna edycja inspirowana jest muzyką filmową.

Co słyszycie gdy przypominacie sobie o Różowej Panterze? Jakie dźwięki przychodzą Wam na myśl kiedy przywołujecie obrazy filmowego pościgu? Jakie akordy kojarzycie ze swoimi ulubionymi postaciami filmowymi? Nie od dzisiaj wiadomo, że dobra muzyka może mieć znaczenie w odbiorze całego filmu. Spróbujcie narysować co słyszycie oglądając film. Może Wasza ulubiona postać poruszy się rytmicznie bądź zatańczy tango? Może krajobraz – miejsce akcji przybierze barwy melancholijnej pieśni lub wręcz przeciwnie – radosnej piosenki? Może ktoś na Waszym obrazie zatańczy w deszczu lub zanurzy się w świecie abstrakcyjnych plam? Możliwości jest wiele. Czekamy, jesteśmy ciekawi jak wyrazicie za pomocą obrazu muzykę Waszego ulubionego filmu.

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów i uczennice szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczestników i uczestniczki zajęć w domach kultury, klubach i placówkach edukacji pozaszkolnej znajdujących się na terenie Warszawy, a także dzieci i młodzież posiadające status mieszkańca Warszawy. Wiek uczestnika nie może przekraczać 19 lat.

 

Zgłoszenia:

 • Warunkiem dopuszczenia prac do konkursu jest wypełnienie elektronicznego Formularza Uczestnika Konkursu oraz załączenie do niego zdjęć maksymalnie 2 prac plastycznych (wielkość jednego pliku max. 5 MB). Formularz znajduje się na dole strony oraz TUTAJ (kliknij).
 • Zdjęcie może być wykonane telefonem, prosimy jednak o staranne i dokładnie sfotografowanie pracy, aby mogła być ona rzetelnie oceniona przez jury konkursu. W przypadku zdjęcia
  niewyraźnego zostanie wystosowana przez Organizatora prośba o przesłanie lepszej wersji lub praca nie zostanie zakwalifikowana do udziału w konkursie.
 • Jeżeli zgłoszone prace zostały wykonane pod opieką artystyczną Nauczyciela/ki, Instruktora/ki, prosimy o wysłanie tej informacji na adres: mordakowska@scek.pl lub info@scek.pl, w treści maila wpisując imię i nazwisko Uczestniczki/Uczestnika oraz dane kontaktowe do Nauczyciela/ki, Instruktora/ki. Informacje może wysłać Nauczyciel/ka, Instruktor/ka, dołączając listę wszystkich Uczestników i Uczestniczek, których/e zgłosił do udziału w Konkursie.
 • Organizator przyjmuje tylko prace, które spełniają poniższe kryteria:
  – Dozwolone techniki: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, techniki łączone, wszystkie płaskie formy plastyczne poza fotografią i grafiką komputerową;
  – Każdy plik musi być podpisany zgodnie ze schematem: imię i nazwisko, wiek, tytuł pracy (jeżeli jest), szkoła np. „Maria Nowak, 10 lat, Wiosna, Szkoła Podstawowa nr 1″;
  – Zdjęcie pracy musi być wyraźne i wykonane ze starannością i estetyką;
  – Zdjęcie pracy powinno mieć format JPG, JPGE, JPE, lub PNG (preferowany PNG);
  – Zdjęcie jednej wysyłanej pracy nie może przekraczać rozmiaru 5 MB.

 

Terminy

 •  Termin przyjmowania prac upływa 12 grudnia 2021 r. Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.
 •  Prace należy wysyłać za pomocą formularza znajdującego się poniżej.
 •  Lista prac nagrodzonych zostanie ogłoszona najpóźniej 10 stycznia 2022 r. na stronie internetowej www.scek.pl.
 •  Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wirtualnej wystawie na stronie internetowej SCEK.

 

Nagrody

 • Organizator przewiduje nagrody dla autorów najlepszych prac.
 • Nagrody zostaną wręczone w sposób ustalony przez organizatora zgodnie z obowiązującym w określonym czasie reżimem sanitarnym.
 • Laureaci/tki zostaną poinformowani/e o formie wręczenia nagród drogą mailową lub telefoniczną.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA – MUZYKA I OBRAZ 2021 – kliknij tutaj 

 

Koordynator konkursu
Magdalena Ordakowska
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Jezuicka 4
e-mail: mordakowska@scek.pl, info@scek.pl, tel. 22 277 06 10
www.scek.pl

Zapraszamy również do udziału w konkursie plastycznym
Obraz mojej Warszawy 2021 – więcej informacji – kliknij tutaj.

 

Pliki do pobrania:
Regulamin konkursu plastycznego “Muzyka i obraz 2021”- kliknij tutaj