Warsztaty historii sztuki Magdalena Bibińska

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na warsztaty historii sztuki

Fascynująca historia sztuki rok I: Od prehistorii do rokoko

wtorek, godz. 16.30-19.15
SCEK, ul. Jezuicka 4

wiek uczestników: 15-20 lat

Zajęcia warsztatowe “Fascynująca historia sztuki” – “Od prehistorii sztuki do rokoko”
są przystępną i atrakcyjną formą wprowadzenia w kulturę wysoką i sztukę. Razem poznajemy tajniki sztuki dawnej: biografie artystów, techniki artystyczne, myśl o sztuce – wszystko na szerokim  tle obyczajowym ,  filozoficznym i historycznym. Zajęcia przygotowują do matury z historii sztuki, także do matury z historii i języka polskiego oraz do rozmów kwalifikujących na uczelnie poprzez ujęcie kontekstualne i interdyscyplinarne. Zajęcia są atrakcyjne (tak mówią absolwenci) ze względu kompletność informacji, ale i na zabawną , lekką, zróżnicowaną formę.

Fascynująca historia sztuki rok II – Od Wielkiej Rewolucji Francuskiej do współczesności

czwartek, godz. 16.30-18.45
SCEK, ul. Jezuicka 4

wiek uczestników: 15-20 lat

Zajęcia warsztatowe “Fascynująca historia sztuki” – “ Od Wielkiej Rewolucji Francuskiej  do współczesności”

są przystępną i atrakcyjną formą wprowadzenia w kulturę wysoką i sztukę, także w trudną sztukę współczesną. Razem poznajemy rewolucje myśli i formy w sztuce nowoczesnej i współczesnej : biografie artystów, techniki artystyczne, refleksje o sztuce – wszystko na szerokim tle obyczajowym filozoficznym i historycznym. Zajęcia przygotowują do matury z historii sztuki, także do matury z historii i języka polskiego oraz do rozmów kwalifikujących na uczelnie poprzez ujęcie kontekstualne iinterdyscyplinarne. Zajęcia są atrakcyjne (tak mówią absolwenci) ze względu kompletność informacji, ale i na zabawną , lekką, zróżnicowaną formę.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa)

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla uczestników indywidualnych, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

Prowadzący

Magdalena Bibińska

Historyk sztuki. Ukończyła studia stacjonarne na UW w Instytucie Historii Sztuki. Rozszerzyła swoje kompetencje w PAN na podyplomowych studiach kulturoznawczych. Studiowała religioznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat uczy historii sztuki i malarstwa w warszawskich liceach. Skutecznie przygotowuje młodzież do Olimpiad Artystycznych oraz do matur i rozmów kwalifikacyjnych na uczelnie artystyczne. Wciąż kocha to, co robi. Kontakt: mbibinska@scek.pl