Warsztaty historii sztuki Magdalena Bibińska

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na warsztaty historii sztuki

Fascynująca historia sztuki – Od baroku do współczesności

czwartek, godz. 16.30-19.00
SCEK, ul. Jezuicka 4

wiek uczestników: 15-21 lat

Zajęcia warsztatowe “Fascynująca historia sztuki” – “Od baroku do współczesności” są propozycją dla uczestników pragnących wejść w tajemniczy i wciągający świat sztuk pięknych. Zdobyta wiedza i umiejętności pomogą w przygotowaniu się do matury z historii sztuki, Olimpiady Artystycznej, rozmów kwalifikacyjnych na ASP. Na zajęciach można zasięgnąć konsultacji z dziedziny sztuk pięknych.
Zajęcia prowadzone są w duchu otwartości, porozumienia i swobodnej wymiany myśli. Uczymy się chronologicznie, poprzez omówienie motywów, życiorysów artystów, także poprzez dowcip, anegdotę, gawędę o sztuce. Poznajemy tło obyczajowe przemian w sztuce, nie omijamy trudnych problemów filozoficznych, religioznawczych i biograficznych. Warsztaty oparte na pogłębionej refleksji nad materiałem ilustracyjnym i źródłowym zaszczepiają w młodych adeptach pasję, tytułową fascynację sztuką: jej historią, jej dniem dzisiejszym i rolą, jaką odgrywa w budowaniu cywilizacji.

Magdalena Bibińska prowadzi warsztaty do końca roku szkolnego 2021/2022. W roku szkolnym 2022/2023 grupa nie zostanie uruchomiona.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa)

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla uczestników indywidualnych, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

Prowadzący

Magdalena Bibińska

Historyk sztuki. Ukończyła studia stacjonarne na UW w Instytucie Historii Sztuki. Rozszerzyła swoje kompetencje w PAN na podyplomowych studiach kulturoznawczych. Studiowała religioznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat uczy historii sztuki i malarstwa w warszawskich liceach. Skutecznie przygotowuje młodzież do Olimpiad Artystycznych oraz do matur i rozmów kwalifikacyjnych na uczelnie artystyczne. Wciąż kocha to, co robi. Kontakt: mbibinska@scek.pl