Konkursy plastyczne – jesień 2019

 

W ramach Jesiennych Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży 2019 Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej organizuje dwa konkursy plastyczne: „Obraz mojej Warszawy. Osobliwości warszawskiego ZOO” oraz konkurs „Muzyka i obraz”, który w tym roku inspirowany był twórczością Stanisława Moniuszki.

 

Konkursy co roku adresowane są do uczniów warszawskich szkół oraz uczestników zajęć w Domach Kultury, Klubach czy innych placówkach edukacji pozaszkolnej znajdujących się na terenie Warszawy. Wiek uczestnika nie może przekraczać 19 lat. Prace konkursowe ocenia powołane przez organizatora jury, w którego skład wchodzą artyści malarze, graficy, doświadczeni pedagodzy, metodycy plastyki i historycy sztuki.

 

Konkurs plastyczny
„Obraz mojej Warszawy – Osobliwości warszawskiego ZOO”

Finał: 28 listopada 2019 (czwartek), SCEK, ul. Jezuicka 4
UWAGA – ZMIANA GODZINY FINAŁU – ZAPRASZAMY NA GODZ. 17:00

 

Ptak, ryba, motyl, każde zwierzę jest częścią piękna natury.
Tylko człowiek może zrozumieć to piękno.
Jeśli kochasz piękno jak możesz nie kochać zwierząt?

Józef Wilkoń

Tegoroczny konkurs „Obraz mojej Warszawy” zgromadził 509 prac wykonanych przez 478 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Jury postanowiło przyznać 5  równorzędnych nagród, 5 wyróżnień oraz wyróżnić 66 uczniów udziałem w wystawie.

Jury obradowało w składzie:
Joanna Piątek – artysta plastyk – przewodnicząca
Dorota Wielkosielec – artystka w dziedzinie batiku
Katarzyna Markiewicz – artysta w dziedzinie tkaniny artystycznej
Joanna Łabęcka – artysta plastyk

Gratulujemy naszym laureatom! Wszystkich nagrodzonych, wyróżnionych oraz uczestników, których prace będą prezentowane na wystawie zapraszamy na uroczysty finał konkursu i wernisaż wystawy pokonkursowej, który odbędzie się 28 listopada o godz. 17:00 (poprosimy o przybycie z kilkuminutowym zapasem czasowym w celu dokonania rejestracji) w siedzibie SCEK, ul. Jezuicka 4.

 

NAGRODY:

  1. Zuzanna Przybycień – 16 lat, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona
  2. Oliwia Bazydło – 8 lat, Dom Kultury „STOKŁOSY”
  3. Stanisław Stachlewski – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 94 I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  4. Julia Puchała – 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 382
  5. Jakub Górski – 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika

 

WYRÓŻNIENIA:

  1. Klaudia Gankowska – 17 lat, LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
  2. Natalia Hozyasz – 12 lat, Dom Kultury „Stokłosy”
  3. Anna Lorenz – 15 lat, XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego
  4. Marek Wach – 10 lat, Dom Kultury „Stokłosy”
  5. Elżbieta Szymczak – 15 lat, Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego

 

UDZIAŁ W WYSTAWIE:

  1. Lena Sobiczewska – 13 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 R. Wallenberga
  2. Oskar Bojarski – 13 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 R. Wallenberga
  3. Konstantinos Theoporou – 11 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 R. Wallenberga
  4. Amelia Leśniewska – 13 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 R. Wallenberga
  5. Tomasz Kalisz – 12 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 R. Wallenberga
  6. Patrycja Duksztulska – 11 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 R. Wallenberga
  7. Konrad Szykuła – 13 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 R. Wallenberga
  8. Aleksander Kazubek – 11 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 R. Wallenberga
  9. Kuba Rojek – 10 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 R. Wallenberga
  10. Roksana Rutkowska – 11 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 R. Wallenberga
  11. Antonina Lesiak-Samoraj – 10 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących nr 8
  12. Łukasz Skiba – 7 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących nr 8
  13. Ignacy Szymański – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika
  14. Antoni Szczygieł – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika
  15. Katarzyna Ptaszyńska – 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika
  16. Joanna Dankowska – 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika
  17. Weronika Wilczek – 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej
  18. Łucja Skrzecz – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej
  19. Maciej Koseła – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego
  20. Zofia Czerwińska – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego
  21. Krzysztof Kusznieruk  – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego
  22. Zuzanna Łazarecka-Katribouzas – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego
  23. Maria Czesławska – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego
  24. Nina Kowalska – 11 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
  25. Maria Machado – 12 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
  26. Zofia Towarnicka – 12 lat, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
  27. Kacper Lachowski – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 298 im. Jana Kasprowicza
  28. Tram Anh Nguyen – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 298 im. Jana Kasprowicza
  29. Hanna Bieżuńska – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 298 im. Jana Kasprowicza
  30. Stanisław Makulski – 8 lat, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 41
  31. Moubani Bhatta – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 41
  32. Mikołaj Matyjasiak – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 115 im. Wandy Turowskiej
  33. Julia Eliasson – 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 115 im. Wandy Turowskiej
  34. Katarzyna Darowska -16 lat, Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
  35. Martyna Izdebska – 16 lat, Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
  36. Natalia Kobus – 15 lat, Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
  37. Patrycja Szewczyk – 17 lat, Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
  38. Gabriela Niewiadomska – 16 lat, Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
  39. Magdalena Rytter – 17 lat, Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
  40. Maria Bielecka – 15 lat, Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
  41. Natalia Olczak – 15 lat, Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
  42. Maria Oleksiak – 17 lat, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona
  43. Helena Król – 17 lat, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona
  44. Adrianna Wojtyłowicz – 16 lat, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona
  45. Weronika Sienkiewicz – 16 lat, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona
  46. Oliwia Białas – 15 lat, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona
  47. Natalia Kowalska – 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 246
  48. Jan Januszewski – 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 246
  49. Anna Wyrzykowska – 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego
  50. Helena Deuar – 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego
  51. Zuzanna Gocel – 10 lat, Dom Kultury „Stokłosy”
  52. Anna Bryś – 12 lat, Dom Kultury „Stokłosy”
  53. Antonina Broda – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  54. Antoni Banach – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  55. Laura Adamowicz – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 94 im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  56. Kalina Hrychorczuk – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  57. Anna Gniadzik – 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  58. Wiktoria Wróblewska – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 11
  59. Piotr Wiktor Podgórski – 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 300
  60. Wiktoria Wikalińska – Szkoła Podstawowa nr 382
  61. Tomasz Lorenz – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 10
  62. Maja Pociejewska – 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 212 im. Krystyny Krahelskiej
  63. Mateusz Gontarski – 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza
  64. Maciej Nowicki – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego
  65. Gabriela Skwarczyńska – 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 50
  66. Tatyana Almayeva – 15 lat, CXI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Kisielewskiego

 

 

Konkurs plastyczny „Muzyka i obraz”
Ostatni dzień przyjmowania prac: 8 listopada 2019
Finał: 28 listopada 2019 (czwartek), godz. 16:00, SCEK, ul. Jezuicka 4
UWAGA: godzina finału konkursu Muzyka i obraz pozostaje bez zmian

 

Tegoroczna edycja konkursu „Muzyka i obraz” poświęcona była twórczości Stanisława Moniuszki, którego 200. rocznica urodzin przypadła 5 maja 2019. Z tej okazji Sejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Niezwykle różnorodny i bogaty dorobek twórczy tego wybitnego kompozytora, nazywanego ojcem polskiej opery narodowej, obejmuje oprócz oper także operetki, msze, utwory symfoniczne i instrumentalne oraz pieśni.

Jury obradowało w składzie:
Dorota Wielkosielec – artystka w dziedzinie batiku, przewodnicząca
Joanna Piątek – artystka plastyk
Katarzyna Markiewicz – artystka w dziedzinie tkaniny artystycznej

Gratulujemy naszym laureatom! Wszystkich nagrodzonych, wyróżnionych oraz uczestników, których prace będą prezentowane na wystawie zapraszamy na uroczysty finał konkursu i wernisaż wystawy pokonkursowej, który odbędzie się 28 listopada o godz. 16:00 (poprosimy o przybycie z kilkuminutowym zapasem czasowym w celu dokonania rejestracji) w siedzibie SCEK, ul. Jezuicka 4.

 

NAGRODY

  1. Borys Pożarycki – lat 8, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego,
    „Szumią jodły na gór szczycie”
  2. Zuzanna Przybycień – lat 16,Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona,
    „Prząśniczka”
  3. Adrianna Baranowska – lat 10, Szkoła Podstawowa nr 246 im. I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki,
    „Dziad i baba”

 

WYRÓŻNIENIA

  1. Dawid Dziuba – lat 8, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego,
    „Szumią jodły na gór szczycie”
  2. Kalina Hrychorczuk – lat 8, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego,
    „Prząśniczka”
  3. Helena Pałasz – lat 9, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 114,
    „Trzech budrysów i branki”
  4. Viktor Salt – lat 8, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 114,
    „Trzech budrysów, konie na śniegu”

 

UDZIAŁ W WYSTAWIE

  1. Alicja Zawadzka – lat 18, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona
  2. Milena Bownik – lat 15, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona
  3. Jan Wnuk – lat 16, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona
  4. Antonina Busk – lat 11, Szkoła Podstawowa nr 246 im. I Warszawskiej Dywizji Piechoty Tadeusza Kościuszki
  5. Oliwier Zduńczyk – lat 11, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 im. Raoula Wallenbera
  6. Polina Kaluhina – lat 10, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 im. Raoula Wallenberga
  7. Szymon Huszczyński – lat 9, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 im. Raoula Wallenberga
  8. Wiktor Wódarski – lat 10, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 im. Raoula Wallenberga
  9. Alex Kokoszka – 9 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 im. Raoula Wallenberga
  10. Tomasz Zakrzewski – 9 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 im. Raoula Wallenberga
  11. Hanna Łukaszuk – 11 lat, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 im. Raoula Wallenberga
  12. Mateusz Karaś – lat 11,  Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 im. Raoula Wallenberga
  13. Hanna Jakubik – lat 6, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
  14. Julia Zawadzka – lat 7, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
  15. Anna Lityńska – lat 7, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 114
  16. Antonina Brzozowska – lat 9, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 114
  17. Patryk Żmijewski – lat 7, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 114
  18. Michał Grabowski – lat 16, Wolskie Centrum Kultury
  19. Stanisław Stachlewski – lat 8, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  20. Mateusz Krispel – lat 8, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  21. Maja Sauer – lat 8, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  22. Nicola Górecka – lat 8, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
  23. Kacper Siek – lat 10, Szkoła Podstawowa nr 65
  24. Zofia Sumiła – lat 12, Wolskie Centrum Kultury
  25. Klara Loręcka – lat 7, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 317
  26. Paula Martelli – lat 11, Szkoła Podstawowa nr 50
  27. Olivier Mikołajczyk, lat 11, Szkoła Podstawowa nr 50
  28. Zuzanna Biegańska – 18 lat, Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
  29. Pola Kudzinowska – lat 8, Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz
  30. Natalia Kowalska – lat 13, Szkoła Podstawowa nr 246 im. I Warszawskiej Dywizji Piechoty Tadeusza Kościuszki

 

Dyplomy za szczególne osiągnięcia w dziedzinie edukacji artystycznej dzieci i młodzieży otrzymają następujący nauczyciele:

Teresa Cieślik – Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
Tomasz Barszcz – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona
Agnieszka Turlewicz-Miodowska – Dom Kultury „Stokłosy”
Bożena Dybowska – Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika
Joanna Wancerz – Szkoła Podstawowa nr 382
Maria Kujawska – Szkoła Podstawowa nr 246

 

 

 

 

plastyczne jesień