Dostępność

SCEK bez barier

Obiekt Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej jest częściowo przystosowany dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Budynek Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4:

 • wewnątrz obiektu została zamontowana winda (bez napisów brailowskich), którą osoby z niepełnosprawnością mogą wjechać do mieszczących się na poziomie -1 Galerii Brzozowa, Sceny Muzycznej, Sceny Dziecka i Kawiarenki Literackiej. Wymienione tutaj przestrzenie są jednocześnie jednym z punktów zwiedzania Szlaku Kulturalnych Piwnic Starego Miasta.
 • Toalety dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na poziomie – 1 (Staromiejskie Piwnice SCEK), wejście od ul. Brzozowej, które zaopatrzone jest w automatyczne, przeszklone drzwi przesuwane oraz w windę.

Budynek Starej Prochowni SCEK przy ul. Boleść 2:

 • (tekst w przygotowaniu)

WYDARZENIA DOSTOSOWANE DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ:

 • RUCHU
  Osoby poruszające się na wózkach wjadą do mieszczących się na poziomie -1 Galerii Brzozowa, Sceny Muzycznej, Sceny Dziecka i Kawiarenki Literackiej. Wymienione tutaj przestrzenie są jednocześnie jednym z punktów zwiedzania Szlaku Kulturalnych Piwnic Starego Miasta.
 • WZROKU
  Większość koncertów dostępna jest dla osób z dysfunkcją wzroku.
 • SŁUCHU
  (w przygotowaniu)

Na recepcji Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4, dostępny będzie Tłumacz Polskiego Języka Migowego online od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 16:00
(w przygotowaniu).
Informacja o wydarzeniach i rezerwacja biletów:  info@scek.pl , tel. 22 277 06 09-12

 

Piktogramy umieszczane w materiałach informacyjnych, związane z dostępnością wydarzenia realizowanego w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej:
(w przygotowaniu)

Jeśli posiadasz szczególne potrzeby, poinformuj nas o tym. Zaznacz usługę, której potrzebujesz:

Dostępność