O Galerii

Galeria Brzozowa mieści się w malowniczych piwnicach Starego Miasta, odrestaurowanych w ramach programu Norway Grants i oddanych do użytku
w 2010 roku.
Jest jedną z powierzchni wystawienniczych Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej.

Składa się z dwuczęściowego, obszernego holu o wymiarach ok. 45m2. Kolebkowe sklepienia, czerwona cegła i surowe tynki kontrastują tu z bielą fragmentów ścian, detali architektonicznych oraz nowoczesnym wyposażeniem. Całość, nasycona historią sięgającą gotyku, tworzy klimat sprzyjający twórczości artystycznej. Wymarzona przestrzeń na galerię sztuki.

Galeria Brzozowa to przestrzeń, w której prezentujemy prace dzieci i młodzieży. Jest miejscem odkrywania talentów.

Zapraszamy  młodych artystów do składania propozycji prac (malarstwo, fotografia, kolaż, design, grafika i inne formy artystyczne) które chcieliby zaprezentować w przestrzeniach wystawienniczych naszej galerii. Zgłoszenia mogą być wysłane indywidualnie lub przez opiekuna artystycznego. Galeria Brzozowa to idealne miejsce na zorganizowane pierwszej profesjonalnej wystawy. Kuratorka wystaw, Joanna Łabęcka, stanie się przewodnikiem i odpowie na pytania: jak zaplanować wystawę, jak przygotować prace, jak zorganizować wernisaż.

Kuratorką galerii jest Joanna Łabęcka.
Zgłoszenia można wysyłać od 1 września 2023 roku na adresy mailowe: jlabecka@eduwarszawa.pl lub scek@eduwarszawa.pl.

 

Poprzednie wystawy w Galerii Brzozowa możesz obejrzeć klikając TUTAJ. 


Godziny otwarcia:
Galeria czynna codziennie w godzinach: 14:00-19:00

Adres:
Galeria Brzozowa, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej), 00-281 Warszawa, Stare Miasto

Kontakt:
scek@eduwarszawa.pl