Muzyczni Odkrywcy – Warsztaty Muzyczne

Muzyczni Odkrywcy to cykl spotkań dla uczniów szkół podstawowych, na których dzieci będą odkrywać różne oblicza muzyki. Każde zajęcia rozpoczynać się będą częścią teoretyczną na której porozmawiamy o historii muzyki, obejrzymy i posłuchamy interesujących nagrań, a następnie przejdziemy do części warsztatowej gdzie każdy będzie mógł sprawdzić się w roli muzyka. Na każdych zajęciach wykonywany będzie ten sam utwór.

Zapraszamy na jednorazowe warsztaty 9 grudnia, na godzinę 11:30.
Kontakt: bmiloszewska@scek.pl

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i wtorki oraz w wybrane środy.
I tura zajęć  9:15 (zajęcia trwają około 2 godzin)
II tura zajęć 11:30 (zajęcia trwają około 2 godzin)

ZAPISY NA TERMINY PONIEDZIAŁKOWE – brak miejsc 

ZAPISY NA TERMINY WTORKOWE – brak miejsc 

Każda klasa uczestniczy w cyklu 4 spotkań.
Tematy spotkań:
1. Głos ludzki – jak działa głos, jak dbać o swój głos, jak pięknie śpiewać?
2. Instrumenty perkusyjne – różne rodzaje instrumentów perkusyjnych, bodypercussion, tworzenie akompaniamentu do poznanej piosenki.
3. Instrumenty dęte – rodzaje instrumentów dętych – nauka gry na flecie prostym poznanej piosenki.
4. Dyrygentura i improwizacja – czym właściwie zajmuje się dyrygent? Na czym polega gest dyrygencki? oraz co to jest improwizacja i zabawa z improwizacją?

Dodatkowe informacje:
Jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć jedna klasa licząca maksymalnie 25 osób.
Opiekun zgłaszający klasę odpowiedzialny jest za zachowanie uczniów podczas zajęć.

Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Prowadzący

Izabela Miśkiewicz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Teorii i Edukacji Muzycznej, specjalności Rytmika. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu edukacji muzycznej, choreoterapii i tańca m.in.: Międzynarodowy Kongres Rytmiki w Genewie. W 2001 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracuje przede wszystkim jako nauczyciel kształcenia słuchu i rytmiki z dziećmi, młodzieżą oraz studentami, ponadto przeprowadza warsztaty oraz szkolenia dla nauczycieli (m.in. projekt Narodowego Instytutu Audiowizualnego „Muzobus”). Współpracowała m.in. z Akademią Muzyczną w Katowicach, Akademią J. Długosza w Częstochowie, Agencją Artystyczną GRAMI, Festiwalem „Warszawska Jesień” oraz Europejską Fundacją Inicjatyw Kulturalnych. Kontakt: imiskiewicz@scek.pl

 

Bogumiła Miłoszewska-Piszek

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Wydziału Edukacji Muzycznej, na którym ukończyła trzy specjalności: Rytmika, Dyrygentura Chóralna oraz Kształcenie Słuchu. Od 2003 roku prowadzi zajęcia umuzykalnienia, rytmiki i tańca w przedszkolach na terenie Warszawy i okolic. Od roku 2009 uczy rytmiki i kształcenia słuchu w warszawskich szkołach muzycznych. Swoje umiejętności doskonaliła, biorąc udział w licznych kursach, seminariach oraz warsztatach w kraju (Warszawa, Płock, Poznań, Gdańsk, Łódź, Krynica Górska), jak również za granicą (Instytut Jaques-Dalcroze'a w Genewie). kontakt: bmiloszewska@scek.pl