Muzyczni Odkrywcy – Warsztaty Muzyczne

Muzyczni Odkrywcy to cykl spotkań dla uczniów szkół podstawowych, na których dzieci będą odkrywać różne oblicza muzyki. Każde zajęcia rozpoczynać się będą częścią teoretyczną na której porozmawiamy o historii muzyki, obejrzymy i posłuchamy interesujących nagrań, a następnie przejdziemy do części warsztatowej gdzie każdy będzie mógł sprawdzić się w roli muzyka. Na każdych zajęciach wykonywany będzie ten sam utwór.

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Zapisy:
Zapisy na zajęcia „Muzyczni Odkrywcy” w semestrze drugim w roku szkolnym 2018/2019 r.

Zajęcia odbywają się we wtorki i w piątki oraz w wybrane środy.
I tura zajęć  9:15 – 10:45
II tura zajęć 11:15 – 12:45

Każda klasa uczestniczy w cyklu 4 spotkań.
Tematy spotkań:
1. Głos ludzki – jak działa głos, jak dbać o swój głos, jak pięknie śpiewać?
2. Instrumenty perkusyjne – różne rodzaje instrumentów perkusyjnych, bodypercussion, tworzenie akompaniamentu do poznanej piosenki.
3. Instrumenty dęte – rodzaje instrumentów dętych – nauka gry na flecie prostym poznanej piosenki.
4. Dyrygentura i improwizacja – czym właściwie zajmuje się dyrygent? Na czym polega gest dyrygencki? oraz co to jest improwizacja i zabawa z improwizacją?

Dodatkowe informacje:
Jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć jedna klasa licząca maksymalnie 25 osób.
Opiekun zgłaszający klasę odpowiedzialny jest za zachowanie uczniów podczas zajęć.

Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa

Prowadzący

Izabela Miśkiewicz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Teorii i Edukacji Muzycznej, specjalności Rytmika. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu edukacji muzycznej, choreoterapii i tańca m.in.: Międzynarodowy Kongres Rytmiki w Genewie. W 2001 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracuje przede wszystkim jako nauczyciel kształcenia słuchu i rytmiki z dziećmi, młodzieżą oraz studentami, ponadto przeprowadza warsztaty oraz szkolenia dla nauczycieli (m.in. projekt Narodowego Instytutu Audiowizualnego „Muzobus”). Współpracowała m.in. z Akademią Muzyczną w Katowicach, Akademią J. Długosza w Częstochowie, Agencją Artystyczną GRAMI, Festiwalem „Warszawska Jesień” oraz Europejską Fundacją Inicjatyw Kulturalnych. Kontakt: imiskiewicz@scek.pl