Muzyczni Odkrywcy – Warsztaty Muzyczne

Muzyczni Odkrywcy to cykl spotkań dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, na których dzieci będą odkrywać różne oblicza muzyki. Każde zajęcia rozpoczynać się będą częścią teoretyczną na której porozmawiamy o historii muzyki, obejrzymy i posłuchamy interesujących nagrań, a następnie przejdziemy do części warsztatowej gdzie każdy będzie mógł sprawdzić się w roli muzyka. Na każdych zajęciach wykonywany będzie ten sam utwór.

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Każda klasa uczestniczy w cyklu 4 spotkań.
Tematy spotkań:
1. Głos ludzki – jak działa głos, jak dbać o swój głos, jak pięknie śpiewać?
2. Instrumenty perkusyjne – różne rodzaje instrumentów perkusyjnych, bodypercussion, tworzenie akompaniamentu do poznanej piosenki.
3. Instrumenty dęte – rodzaje instrumentów dętych – nauka gry na flecie prostym poznanej piosenki.
4. Dyrygentura i improwizacja – czym właściwie zajmuje się dyrygent? Na czym polega gest dyrygencki? oraz co to jest improwizacja i zabawa z improwizacją?

Zapisy:
Droga mailową: eczubinska@scek.pl oraz poprzez formularz kontaktowy (w trakcie budowy)

Dodatkowe informacje:
Jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć jedna klasa licząca maksymalnie 30 osób.
Opiekun zgłaszający klasę odpowiedzialny jest za zachowanie uczniów podczas zajęć.

Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa

Prowadzący

Ewa Jurkiewicz

Ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku Dyrygentura Chóralna na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Dyrygentka czterech chórów amatorskich. Doświadczenie zdobywała na licznych kursach zarówno krajowych jak i zagranicznych, a przede wszystkim prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe dla osób w każdym wieku. Jest prawdziwą pasjonatką pracy z amatorami. W pracy stawia na radosną atmosferę wspólnego odkrywania przyjemności, którą każdy może czerpać ze świadomego kontaktu z muzyką. Prowadzi warsztaty dla grup zorganizowanych "Muzyczni odkrywcy". Kontakt: eczubinska@scek.pl