Lekcja w Teatrze

 

Sześciolatki i Szkoła Podstawowa: 

Warsztat „Teatr cieni – Baśnie Świata” (Shadow Puppets)
Adaptacja baśni, bajek i legend. Warsztat dodatkowo oparty jest o zjawisko światłocienia.
Na warsztatach, przy użyciu prostych technik plastycznych, dzieci samodzielnie wykonają lalkę teatru cieni. Następnie uczestnicy stworzą na podstawie wybranej przez siebie baśni spektakl teatru cienia. Poziom trudności jest dostosowany do wieku uczestników.
Warsztat prowadzi: Katarzyna Podurgiel
Terminy spotkań: wtorek godz. 9:30-12:30, czwartek godz. 9:30-12.30
Miejsce: Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

Warsztat: „Tworzymy spektakl teatralny”
Warsztaty o charakterze edukacyjno-kulturalnym polegające na stworzeniu, od podstaw, spektaklu teatralnego.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu a efektem pracy jest premiera przygotowanego spektaklu. Pracujemy nad repertuarem wybranym przez nauczycie ale również służymy pomocą w doborze.
Warsztat prowadzi: Katarzyna Podurgiel
Terminy spotkań: wtorek godz. 9:30-12:30, czwartek godz. 9:30-12.30
Miejsce: Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

Warsztaty musicalowe: „Mini Musical School” 
Warsztaty oparte o formę musicalu. Ciekawy scenariusz, piękna muzyka, kostium, taniec – w połączeniu z kreatywnością dzieci tworzy piękny efekt mini musicalu.
Warsztat prowadzi: Katarzyna Podurgiel
Terminy spotkań: wtorek godz. 9:30-12:30, czwartek godz. 9:30-12.30
Miejsce: Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

Kliknij aby przejść Formularza Rekrutacyjnego.

Szkoła podstawowa i gimnazjum:

Warsztaty „Teatr improwizowany”
Improwizacja teatralna to forma swobodnego, spontanicznego wyrażania się na scenie. Jej podstawową cechą jest otwartość na nowe i brak z góry ustalonych form gry scenicznej.Podczas warsztatów zgłębimy tajniki improwizacji oraz dotkniemy różnych sposobów „bycia na scenie”. Na bazie wspólnych inspiracji będziemy tworzyć fabuły, wątki i postacie. Warsztaty w ramach „Teatru improwizowanego” bazują na różnorodnych motywach tematycznych zbieżnych z zainteresowaniami i inspiracjami grupy.
Czas trwania: jedno spotkanie 2,5 godziny
Warsztat prowadzi: Edyta Ganc
Informacje: eganc@scek.pl
Terminy spotkań: poniedziałek: 9:30-12:00, wtorek 9.00 – 11.30, 11.30 – 14.00
Miejsce: SCEK, ul. Jezuicka 4

Młodzież gimnazjalna i licealna:

Warsztaty „Teatr dokumentalny”
Teatr Dokumentalny bazuje na rzeczywistych wątkach, autentycznych bohaterach i prawdziwych opowieściach. Spektakl dokumentalny może zostać oparty na autobiografiach uczestników, wypowiedziach zwykłych osób, czy też scenach z życia. Podczas 2 comiesięcznych warsztatów zapoznamy się z podstawowymi metodami i technikami tworzenia Teatru Dokumentalnego bazując na bliskich nam historiach. Podczas pierwszego ze spotkań nauczymy się budować scenariusze dokumentalne na bazie interesujących nas historii i wątków, zaś na drugim spotkaniu wykreujemy i odegramy mini spektakl dokumentalny oparty na zebranych materiałach.
Czas trwania: dwa spotkania – 2 x 2,5 godziny
Warsztat prowadzi: Edyta Ganc
Informacje: eganc@scek.pl

Terminy spotkań: poniedziałek: 9:30-12:00, wtorek 9.00 – 11.30, 11.30 – 14.00
Miejsce: SCEK, ul. Jezuicka 4

Dodatkowe informacje o wszystkich warsztatach: Jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć jedna klasa licząca maksymalnie 20 osób. Opiekun zgłaszający klasę odpowiedzialny jest za zachowanie uczniów podczas zajęć. Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Zapisy na zajęcia poprzez formularz on-line.

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Prowadzący

Edyta Ganc

Teatrolog, instruktor teatralny, trener kreatywności. Absolwentka Teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Camerimage Film School oraz Studia Teatralnego "Hyde Park". Ukończyła też Akademię Fotografii na kierunku Fotoreportaż.  Prowadzi warsztaty teatralne i fotograficzne, treningi kreatywności oraz szkolenia fabularne. Pracuje również jako psychoterapeutka w nurcie psychologii procesu. Reżyserka spektakli offowych i współzałożycielka stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna. Kontakt: eganc@scek.pl

Katarzyna Podurgiel

Pedagog, animatorka kultury, reżyser teatrów lalkowych. Prowadzi warsztaty teatralne, reżyseruje autorskie spektakle lalkowe. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej. Była słuchaczką Szkoły Wokalnej I st. Agaty Wrońskiej. Otrzymała wiele nagród festiwalowych, w tym za reżyserię nurtu offowego. Współtwórca Fundacji Przystanek Twórczość. Kontakt: kpodurgiel@scek.pl