Lekcja w Teatrze

 

Sześciolatki i Szkoła Podstawowa: 

Warsztat „Teatr cieni – Baśnie Świata” (Shadow Puppets)
Adaptacja baśni, bajek i legend. Warsztat dodatkowo oparty jest o zjawisko światłocienia.
Na warsztatach, przy użyciu prostych technik plastycznych, dzieci samodzielnie wykonają lalkę teatru cieni. Następnie uczestnicy stworzą na podstawie wybranej przez siebie baśni spektakl teatru cienia. Poziom trudności jest dostosowany do wieku uczestników.

Warsztat prowadzi: Katarzyna Podurgiel
Terminy spotkań: wtorek godz. 9:00-12:00

Miejsce: Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

Warsztat: „Tworzymy spektakl teatralny”
Warsztaty o charakterze edukacyjno-kulturalnym polegające na stworzeniu, od podstaw, spektaklu teatralnego.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu a efektem pracy jest premiera przygotowanego spektaklu. Pracujemy nad repertuarem wybranym przez nauczycie ale również służymy pomocą w doborze.

Warsztat prowadzi: Katarzyna Podurgiel
Terminy spotkań: wtorek godz. 9:00-12:00, środa godz. 9:00-12.45
Miejsce: Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

Warsztaty musicalowe: „Mini Musical School” 
Warsztaty oparte o formę musicalu. Ciekawy scenariusz, piękna muzyka, kostium, taniec – w połączeniu z kreatywnością dzieci tworzy piękny efekt mini musicalu.

Warsztat prowadzi: Katarzyna Podurgiel
Terminy spotkań: środa godz. 9:00-12.45

Miejsce: Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2

 

Kliknij aby przejść Formularza Rekrutacyjnego.

Dodatkowe informacje o wszystkich warsztatach: Jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć jedna klasa licząca maksymalnie 20 osób. Opiekun zgłaszający klasę odpowiedzialny jest za zachowanie uczniów podczas zajęć. Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Prowadzący

Katarzyna Podurgiel

Pedagog, animatorka kultury, reżyser teatrów lalkowych. Prowadzi warsztaty teatralne, reżyseruje autorskie spektakle lalkowe. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej. Była słuchaczką Szkoły Wokalnej I st. Agaty Wrońskiej. Otrzymała wiele nagród festiwalowych, w tym za reżyserię nurtu offowego. Współtwórca Fundacji Przystanek Twórczość. Kontakt: kpodurgiel@scek.pl