Niedziela z Teatrem

Cykl “Niedziela z teatrem” został zainicjowany, aby przynajmniej w jedną niedzielę każdego miesiąca na scenie Starej Prochowni SCEK prezentować interesujące i wartościowe spektakle przygotowane przez zespoły teatralne działające w szkołach, domach kultury i placówkach edukacji pozaszkolnej.

Osobą odpowiedzialną za wybór spektakli i opiekę artystyczną nad projektem jest Bożena Robakowska.

24 marca 2019 r., godz. 18:00
Monodram “Kluseczka, czyli niech mnie ktoś pokocha”

Scenariusz i reżyseria Julia Kotarska-Rekosz, w roli Kluseczki Zofia Wrzosek,
Muzyka: Stanisław Rekosz.
Spektakl opowiada o dzieciństwie i jest skierowany zarówno do dzieci, jak i do dorosłych.
W rolę Kluseczki wcieliła się Zofia Wrzosek, młoda Aktorka, która swym urokiem i talentem czaruje publiczność. Oferujemy widzom chwile wzruszenia i rozbawienia, a także zadumy nad tym, jak dzieciństwo wpływa na życie każdego człowieka.

Mam na imię Kluseczka… to znaczy, tak napra
wdę mam na imię Kasia, 
ale mama i tata mówią do mnie Kluseczka, bo nie jestem tak chuda jak te patyczaki z naszego bloku
 
Monodram Kluseczka
Wejściówki: rezerwacja@scek.pl,
w temacie: KLUSECZKA
14 kwietnia 2019 r., godz. 19:00
spektakl “Iwona, księżniczka korporacji”
w wykonaniu Teatru W Piątek Wieczorem, przygotowany pod opieką Agnieszki Puchały;
scenariusz i reżyseria: Klara Wojnicka; inspirowane dramatem Witolda Gombrowicza “Iwona, księżniczka Burgunda”.
Wszystko działa jak w zegarku. Każdy ma swoją wyznaczoną rolę. Do momentu, gdy pojawia się ONA – element niepożądany. Kim jest i co robi, że nagle wszystko zaczyna się zmieniać?

Występują: Łukasz Dybek, Maja Erhardt, Szymon Kleszcz, Julia Kuch, Zuzanna Palkowska, Katarzyna Pruszyńska, Klara Wojnicka.
 plakat spektaklu Iwona księżniczka korporacji w wykonaniu Teatru W Piątek Wieczorem
Wejściówki: rezerwacja@scek.pl,
w temacie: Iwona
28 kwietnia 2019 r., godz. 18:00
Komedia
Rozmowy z kotem
w wykonaniu grupy twórczej Malkontenci, przygotowana pod opieką Bożeny Robakowskiej.
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Krawczyński.
Spektakl opowiada o losach trzech doświadczonych przez życie kobiet, zamkniętych w jednej celi z… szafą. Szafą, której się panicznie boją. Co jest w niej ukryte? I czy na pewno należy się tego bać? Występują: Ewelina Szczotka, Pola Młodzianowska, Sasza Hairulin, Szymon Kleszcz, Paulina Klimek, Natalia Sieroń, Ewelina Stańczyk. Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16. roku życia.
Wejściówki: rezerwacja@scek.pl,
w temacie: Rozmowy
z kotem, 28.04
12 maja 2019 r., godz. 18:00
Spektakl muzyczny “Filiżanka”

Scenariusz: Agata Struzik-Nawrocka, Renata Struzik
Reżyseria: Zuzanna Zazulin, Renata Struzik
Muzyka: Agata Struzik-Nawrocka, Arkadiusz Nawrocki
Spektakl opowiada o życiu dzieci podczas II Wojny Światowej. Jednak to nie wojna, lecz rodząca się przyjaźń między dziećmi jest głównym tematem spektaklu. Głowni bohaterowie to Isrulik chłopiec handlujący w getcie papierosami oraz Ida  dziewczynka z polskiego domu inteligentów, żyjąca w wykreowanej przez rodziców idyllicznej rzeczywistości wojennej. Występują aktorki dziecięce: Anna Sękal, Nikola Kłosowska. Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 10. roku życia.
spektakl Filiżanka, Teatr Mała Scena
Wejściówki: rezerwacja@scek.pl,
w temacie: Filiżanka
26 maja 2019 r., godz. 18:00
Spektakl “Rozmowy z wesela wycięte”
Scenariusz: autorski zbiorowy
Reżyseria: Bartłomiej Nowosielski, Daniel Misiewicz
“Typowa polska rodzina” to bardzo charakterystyczna struktura. Z nią wychodzi się źle nawet na zdjęciach. Pijany wujek zachowuje się tak, jak tylko pijani wujkowie potrafią, starzy ganią młodych, młodzi krytykują starych. Dodajmy do tego litry wódki, księdza i tandetną muzykę  tragikomedia pisze się sama. Satyra obnażająca kulisy rodzinnych związków. Śmiech przez łzy, bo dotyczy to nas wszystkich, przecież wszyscy Polacy to jedna rodzina.
Występują: Oliwer Tokarski, Maria Rogalska, Monika Jaworska, Matylda Świtakowska, Dominika Olędzka, Anna Arsiriy, Sonia Pytel, Michał Szumowski, Łukasz Rudyński, Weronika Kaczmarska, Bogna Kędzierska, Zbyszek Femi Ayodele, Maja Sęk, Paweł Rzęsista, Zuzanna Nowak, Małgorzata Piotrowska, Barbara Kujko, Zuzanna Skoczek.
Wejściówki: rezerwacja@scek.pl,
w temacie: Rozmowy
z wesela wycięte
9 czerwca 2019 r., godz. 18:30
spektakl Grupy twórczej Malkontenci, reż. Beata Szewczyk
Pewnie mi nie uwierzycie, już od dawna nikt mi nie wierzy. Mimo to chcę Wam coś opowiedzieć. Zaczęło się od tego, że Ola uciekła z domu i trafiła do samochodu pełnego autostopowiczów i ich opowieści. Są trochę poranione, miejscami groteskowe i raczej trudno zrobić sobie nimi krzywdę – chociaż Ola próbowała, naprawdę się starała.
Mówiłem jej, że ta podróż się źle skończy… ale wspominałem, że już od dawna nikt mi nie wierzy, prawda?
Występują: Małgorzata Bogusz, Aleksandra Chomko, Łukasz Dybek, Dominika Kruszewska, Pola Młodzianowska, Kamila Pustoł, Kamil Szpakowski, Julia Woźniak
Wejściówki: rezerwacja@scek.pl,
w temacie: Z(w)ewnątrz
16 czerwca 2019 r., godz. 18:00
spektakle Zamoyskiej Grupy Teatralnej, reż. Kinga Rudaś
Szelmostwa: krótka etiuda teatralna stworzona na postawie bajki Jana Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa”. Opowiada historię uniwersalną i pasującą do wielu światów. Nieważne, czy jesteś lisem, czy człowiekiem – każdy chce coś znaczyć.
Drugi pokój: Para młodych bohaterów mieszka w mieszkaniu z dodatkową, niechcianą lokatorką. Starsza kobieta jest męcząca, a w dodatku zajmuje cały pokój. Pewnego dnia
w mieszkaniu zapada cisza. Para w napięciu oczekuje rozwiązania sytuacji. Spektakl powstał na podstawie słuchowiska napisanego przez Zbigniewa Herberta. Chociaż tekst ma już 60 lat, wciąż doskonale obrazuje kondycję współczesnego, zwłaszcza młodego, człowieka.
Świtezianka: Grupa z sentymentem wraca do twórczości dziadka Adama i przedstawia swoją krótką, acz treściwą, etiudę teatralną stworzoną na podstawie nieśmiertelnej ballady wieszcza. Miłość. Zdrada. Kara. Moc emocji w 7 minut.
logo Zamoyskiej Grupy Teatralnej
Wejściówki: rezerwacja@scek.pl,
w temacie: Zamoyska Grupa Teatralna