Poranek z Improwizacją

Improwizacja teatralna to forma swobodnego, spontanicznego wyrażania się na scenie. Jej podstawową cechą jest otwartość na nowe i brak z góry ustalonych form gry scenicznej. Improwizacja umożliwia swobodne „bycie” na scenie i poszukiwanie wewnętrznej prawdy przekazu scenicznego.

Podczas proponowanych warsztatów zgłębimy tajniki improwizacji teatralnej opierając się na różnorodnych ćwiczeniach, m.in. na: technikach Keitha Johnstona, narzędziach Augusto Boala, metodyce Teatru Forum, działaniach dramowych, technikach z treningów kreatywności, jak również na autorskich koncepcjach prowadzącej.

Będziemy tworzyć wątki, postacie i odgrywać je na scenie.

Poranek z Improwizacją to nie tylko warsztat teatralny. To również wspaniały trening kreatywności dla grupy mający wymiar zarówno artystyczno – edukacyjny, jak i integracyjny.

Warsztat prowadzi: Edyta Ganc
Dla kogo?: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum
Informacje i zapisy na zajęcia: eganc@scek.pl
Terminy spotkań: poniedziałek: 9:30-12:00; wtorek 9.00 – 11.15; wtorek 11.15 – 13.30
Miejsce: SCEK, ul. Jezuicka 4

 .

Prowadzący

Edyta Ganc

Teatrolog, instruktor teatralny, trener kreatywności. Absolwentka Teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Camerimage Film School oraz Studia Teatralnego "Hyde Park". Ukończyła też Akademię Fotografii na kierunku Fotoreportaż.  Prowadzi warsztaty teatralne i fotograficzne, treningi kreatywności oraz szkolenia fabularne. Pracuje również jako psychoterapeutka w nurcie psychologii procesu. Reżyserka spektakli offowych i współzałożycielka stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna. Kontakt: eganc@scek.pl