Pracownia Batiku

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na zajęcia z batiku

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

W unikalnej Pracowni Batiku działającej w SCEK od 15 lat można poznać tajniki techniczne i technologiczne niezwykłej techniki wywodzącej się z Indonezji. Polega ona na naprzemiennym woskowaniu bawełnianego płótna, farbowaniu, suszeniu i na koniec prasowaniu. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze z indywidualnym podejściem do uczestnika. Każdy realizuje własne projekty, we własnym tempie i na miarę własnych możliwości. Wykonane na zajęciach prace są każdego roku prezentowane w przestrzeniach wystawowych SCEK.

Każdy uczestnik warsztatów pozna gruntownie technologię batiku na płótnie, a także nabędzie wiedzę w następujących dziedzinach:

  •  przygotowanie warsztatu,
  •  planowanie kolorystyki i kolejności farbowania,
  •  sposoby eksponowania i wykorzystania batików.

Uczestnik zajęć, poprzez realizację swoich projektów, rozwinie umiejętności mieszania kolorów oraz komponowania płaszczyzny obrazu, a także poszerzy zakres informacji na temat barw i dowie się, jak twórczo wykorzystać swoją wyobraźnię.

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa.)

 Godziny zajęć
Poniedziałek15.30 - 18.45
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota

Prowadzący

Dorota Wielkosielec-Ciapało

Artysta-malarz, specjalistka w dziedzinie batiku i akwareli, pedagog. Bierze czynny udział w życiu artystycznym. Ma na koncie 20 wystaw indywidualnych i udział w ponad 20 wystawach zbiorowych. Laureatka 2 nagród i 2 wyróżnień  Prowadziła warsztaty z batiku m.in. w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademii Podlaskiej w Siedlcach oraz wielu innych instytucjach kultury. Przez 10 lat była koordynatorem wystaw w Galerii Stara Prochownia, obecnie pełni taką funkcję w Galerii Abakus. Więcej o artystce na stronie www.batik-wielkosielec.eu Koordynator Galerii Abakus. Kontakt: dwielkosielec@scek.pl