Wystawa batików uczestników zajęć SCEK

Czas trwania wystawy: 23 marca-14 maja 2017

Unikalna pracownia batiku działająca w SCEK od szesnastu lat jest ważnym miejscem w Warszawie, gdzie zainteresowana, uzdolniona młodzież, może poznać tajniki techniczne i technologiczne tej niezwykłej techniki wywodzącej się z Indonezji.

Obecnie batik jest trendy w całym niemal świecie. Tworzenie w tej technice jest  niezwykle pracochłonne i polega na naprzemiennym woskowaniu bawełnianego płótna, farbowaniu, suszeniu i na końcu prasowaniu. W trakcie tego procesu można poznać różne sposoby uzyskiwania kolorów oraz zasady komponowania płaszczyzny obrazu. Uczestnicy wdrażają się w powolny, kilkuetapowy proces tworzenia od prostej formy projektu po bardzo skomplikowane realizacje. Wykonane na zajęciach prace mogą stanowić oryginalne elementy wyposażenia wnętrz, ale również stanowić uzupełnienie prac składanych w teczkach przez kandydatów do wyższych uczelni artystycznych.

Zajęcia odbywają się pod kierunkiem pedagoga i artystki Doroty Wielkosielec, która tworzy w technice batiku już od ponad dwudziestu lat.


W wystawie udział biorą: 

Martyna Borządek

Arkadii Martyniuk

Petro Martyniuk

Monika Pawelec

Marika Piasecka

Gabriela Prokop

Justyna Prokop

Olga Prokop

Jagoda Szmytkowska

Ada Szymańska

Barbara Wasiuk