“Portret”

Czas trwania wystawy: 23 marca – 23 kwietnia 2017 r. 

W 2015 r. ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby broniąc dyplom w mistrzowskiej pracowni prof. Piotra Gawrona.

Obroniłam również dwa aneksy : z medalierstwa i malarstwa.

Tworzę w wielu technikach, poruszam szeroką skalę problemów artystycznych.

Wypowiadam się artystycznie zarówno poprzez rzeźbę jak i malarstwo.
Mieszkam i tworzę Sulejówku. Na portalu Facebook można obserwować moją działalność na profilu: Joanna Beata W.

Uczestniczyłam w wielu plenerach i wystawach studenckich.

Wielokrotnie wyjeżdżałam na plenery zagraniczne i międzynarodowe: (Korsze 2014), dwukrotnie do Francji, (Paryż), raz do Wielkiej Brytanii  (York).

Joanna Beata Wyrostkiewicz

 

Portret stał się dla mnie formą “przepracowania” i pewnego rodzaju urzeczywistnieniem kontaktu z drugim człowiekiem oraz z samym sobą.
Siły samoświadomości sprawiają, że wykonuję autoportrety,  zaś bogactwo przeżyć związanych z wychowywaniem niepełnosprawnej córeczki karze mi niejako wracać do jej osoby dodatkowo w portretach.  Maluję też twarze ludzi bliżej lub słabiej mi znanych, wręcz na siłę unikając umiejętności warsztatowych by właśnie : nie oceniać, nie kreować, by w uchwycona sytuacja stała się czystym, emocjonalnym kontaktem. Pierwszym “przyłapanym” odczuciem. Obcując z ludźmi “twarzą w twarz”, choć paradoksalnie w “laboratorium” pracowni, gdzie zdałoby się jedynym kontekstem jest zdjęcie lub wspomnienie to transpozycja czyjejkolwiek postaci, daje mi możliwość przejrzenia się w niezwykłym lustrze….bo niewidocznym.

                                                                                   Joanna Beata Wyrostkiewicz