Wystawa prac młodych plastyków

Wystawy Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Galerii Abakus organizowane są od wielu lat. Jest to wyjątkowa możliwość zaprezentowania szerokiej publiczności dokonań plastycznych stypendystów Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym. Każdego roku prezentowanych jest kilkadziesiąt prac młodych artystów z całej Polski w wieku od jedenastu do dziewiętnastu lat.

Prace zostały wybrane podczas konsultacji zorganizowanych w lutym w Warszawie. Oceny i selekcji prac dokonali pedagodzy artystycznych szkół wyższych, w tym: prof. Marian Stępak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prof. Jacek Darzyński z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz dawni stypendyści Funduszu – pani Karolina Suchan-Okulska, pan Przemysław Klimek oraz pan Rafał Tomczak.

Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym; organizacją pożytku publicznego; pomaga w rozwoju wybitnie uzdolnionym uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych od 1983 roku.

Dla młodych plastyków organizujemy wystawy, konsultacje wybitnych twórców, plenery malarskie (w 2017 roku – Wielodyscyplinarne Spotkania Rzeczpospolita mniej znana w Zabrzu).

Więcej o Krajowym Funduszu na Rzecz Dzieci: http://fundusz.org/