Wieczór poetycko – muzyczny Andrzeja Zielińskiego

Program poetycko-muzyczny prezentowany w ramach jubileuszu 55-lecia pracy artystycznej akordeonisty Andrzeja Zielińskiego – warszawskiego muzyka i poety.

Andrzej Zieliński – laureat licznych konkursów akordeonowych.
W 1972 roku ukończył z wyróżnieniem studia na wydziale instrumentalnym w warszawskiej PWSM. W latach 1967-1994 instrumentalista i aranżer Warszawskiego Kwintetu Akordeonowego. Koncertował w Europie i Azji. Jako poeta zadebiutował w 1995 roku na łamach tygodnika „Przegląd Katolicki”.  Jego wiersze ukazały się w wydawnictwach Związku Podhalan i Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej oraz w almanachu poetyckim „A duch wieje kędy chce…”.
W 2003 r. otrzymał wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. ks. Józefa Jamroza w Rabce-Zdroju. Rok św. Pawła (2009) przynosi kolejny zamysł.

„…Z nich zaś największa jest miłość” to wybór utworów poetyckich z różnych lat twórczości autora, połączonych tematem przewodnim: miłości do Boga, człowieka i Ojczyzny, a zilustrowanych muzyką różnych kompozytorów w opracowaniu Andrzeja Zielińskiego.

Obowiązuje rezerwacja miejsc: rezerwacja@scek.pl
W temacie wiadomości należy wpisać: AKORDEON a w treści imię i nazwisko osoby rezerwującej oraz liczbę rezerwowanych miejsc.