Recital “O miłości… od opery do Disneya”

Zapraszamy na recital Anny Pastor “O miłości… od opery do Disneya” z gościnnym udziałem Jana Szurgota. Przy fortepianie Zuzanna Laszczkowska oraz Kama Salach.

23 lutego, godzina 18:00, Scena Stara Prochownia ul. Boleść 2

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja wejściówek: rezerwacja@scek.pl
W tytule maila prosimy wpisać „recital”, a w treści podać imię, nazwisko oraz liczbę rezerwowanych wejściówek.

Program recitalu:

 1. Robert Schumann – “Widmung” op. 25 nr 1
 2. Michail Glinka – “Nie iskuszaj mienia”
 3. Georges Bizet – “Seguidilla (Près des remparts de Séville)”, aria Carmen z opery Carmen
 4. Camille Saint-Saëns – “Mon coeur s’ouvre a ta voix”, aria Dalili z opery Samson i Dalila
 5. Jules Massenet – “Va! Laisse couler mes larmes”, aria Charlotty z opery Werther
 6. Johannes Brahms – “Nicht mehr zu dir gehen” op. 32 nr 1
 7. Charles Gounod – “Faites-lui mes aveux”, aria Siebla z opery Faust
 8. Wolfgang Amadeusz Mozart – “La ci darem la mano”, duet Zerliny i Don Giovanniego z opery Don Giovanni
 9. Mieczysław Karłowicz – “Mów do mnie jeszcze” op. 3 nr 1
 10. Piotr Czajkowski – “Net, tolko tot, kto znal” op. 6 nr 6
 11. Piotr Czajkowski – “Sried szumnowo bala” op. 38 nr 3
 12. Władysław Żeleński – “Zaczarowana królewna”
 13. Mieczysław Karłowicz – “Nie płacz nade mną” op. 3 nr 7
 14. Jerry Bock – “Far from the home I love”, song Hodel z musicalu Skrzypek na dachu
 15. Piotr Marczewski – “Tango Lucy”, song Lucy z musicalu Ziemia obiecana
 16. Frank Churchill – “Some day my prince will come”, z bajki Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków Walta Disney’a
 17. Sammy Fine, Jack Lawrence – “Once upon a dream”, z bajki Śpiąca królewna Walta Disney’a
 18. Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez – “Mam tę moc”, z bajki Kraina lodu Walta Disney’a

Anna Pastor – swoją edukację muzyczną zaczynała w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia imienia Józefa Elsnera w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. W tym samym czasie podjęła studia wyższe na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku Italianistyka, łącząc w ten sposób dwie pasje: śpiew oraz naukę języków obcych. Następnie podjęła studia na Akademii Muzycznej imienia Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Obecnie edukację kontynuuje w klasie doktor Anny Wereckiej. Brała udział m.in. w musicalu operowym pt. „Łódź Story” oraz w koncertach okolicznościowych organizowanych przez Akademię. Występowała w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym w Pałacu Szustra przy Morskim Oku oraz w Domu Literatów w Łodzi.

Jan Szurgot – w 2016 r. ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. dr hab. Piotra Micińskiego. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem uznanych pedagogów m.in.: Hedwig Fassbender, Włodzimierza Zalewskiego, Udo Reinemann, Angelika Kirschlager czy Linda Watson. Jest laureatem Drugiej Nagrody podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Iuventus Canti im. Imricha Godina we Vrablach na Słowacji oraz stypendystą stowarzyszenia R. Wagnera. Zadebiutował rolą Masetta w operze “Don Giovanni” W. A. Mozarta na scenie opery w Bambergu. Występował w Wuppertaler Bühnen, gdzie brał udział m.in w “Tosce” G. Pucciniego, “Salome” R. Straussa czy “Pasji wg. Św Jana” J.S. Bacha, występował także na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. W latach 2015-2017 był związany ze Staatsoper Hannover gdzie wystąpił m.in w “Tosce” G. Pucciniego, “Sprzedanej narzeczonej” B. Smetany oraz licznych produkcjach realizowanych przez “Junge Oper Hannover”. W styczniu 2015 r. ponownie wcielił się w rolę Masetta i wystąpił na scenach w Amsterdamie, Hadze, Zwolle i innych miastach przy współpracy z HET Symfonieorkest pod batutą Jana Willema de Vriend.

Zuzanna Laszczkowska – rozpoczęła edukację muzyczną oraz naukę gry na fortepianie w wieku 7 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Jest laureatką I nagrody na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (II miejsca nie przyznano), II nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, nagrody specjalnej Fundacji im. Józefa Elsnera oraz stypendium
International Mendelssohn Academy Leipzig. Do najważniejszych występów pianistki zaliczają się koncerty w Filharmonii Narodowej, Łazienkach Królewskich, Muzeum Chopina, Pałacu Staszica i Muzeum Narodowym, a także udział w festiwalach pianistycznych takich jak “Muzyczne rekomendacje”, “Floralia muzyczne” oraz w cyklu promocyjnym “Młode Talenty” organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Jako instrumentalistka pracowała pod kierunkiem kilkudziesięciu pianistów w Polsce i za granicą. Obecnie przygotowuje recital dyplomowy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kama Salach – wokalistka, pianistka jazzowa, aktorka, kompozytorka, aranżerka. Ukończyła fortepian jazzowy na wydziale jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Studium Musicalowe przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Współzałożycielka zespołu KAGYUMA, z którym zdobyła takie nagrody jak: m.in. Nagroda wrocławskiej Gazety Wyborczej “WARTO 2018” w kategorii muzyka, I nagroda XX Ogólnopolskiego Konkursu “Pamiętajmy o Osieckiej”, Warszawa (2017) Nagroda “TRYTON” dla największej osobowości artystycznej 46. Festiwalu FAMA GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki (2016). Na stałe współpracuje jako kompozytorka z Teatrem Arka we Wrocławiu. Ma na swoim koncie udziały w takich festiwalach jak: m.in. Festiwal „Słowa w piosence Frazy 2017”, Festiwal Malta w Poznaniu, Festiwal Fama w Świnoujściu czy Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Współpracowała m.in. z Polskim Radiem i Teatrem Narodowym w Warszawie.

Recital Anny Pastor