Artystyczne warsztaty eksperymentalne SELFIE

Szukamy młodzieży w wieku 16-19 lat, która weźmie udział w eksperymencie artystycznym SELFIE.

Zapraszamy uczniów warszawskich szkół, interesujących się teatrem, tańcem, fotografią, filmem – osoby z pasją pisarską, dziennikarską, osoby muzykujące i wszystkich chętnych do odkrywania w sobie twórczego potencjału. Doświadczenie sceniczne nie jest wymagane.

Podczas spotkań skupimy uwagę na sobie. Stworzymy sceniczne – utopijne  – autoportrety. Będziemy korzystać z różnych środków wyrazu, takich jak: happening, performance, eksperyment muzyczny, choreografia, projekcje video. Krytycznym okiem, przyjrzymy się sposobom, strategiom i motywom kreowania własnego wizerunku. Efektem naszych spostrzeżeń będzie performatywny pokaz teatralny. Zaprojektujemy sytuacje, w których staniemy się obiektami obserwacji, zarejestrujemy reakcje odbiorców naszych działań (również w przestrzeni publicznej), przepracujemy je, a następnie w formie scenicznej „opublikujemy” wyniki naszych badań.

Prosimy o zapoznanie się z Informacją o przetwarzaniu danych osobowych oraz wydrukowanie, wypełnienie i przesłanie skanu Karty Uczestnika na adres info@scek.pl do 3 kwietnia 2019r. W tytule maila prosimy umieścić hasło SELFIE.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych_SELFIE

Karta Uczestnika_SELFIE

Udział w projekcie jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztat wprowadzający do projektu odbędzie się 5 kwietnia o godz. 16:00 na ul. Jezuickiej 4.

Terminy spotkań warsztatowych:
12 kwietnia (piątek) 16:00-20:00
26 kwietnia (piątek) 16:00-20:00
10 maja (piątek) 16:00-20:00
17 maja (piątek) 16:00-20:00
24 maja (piątek 16:00-20:00
31 maja (piątek) 16:00-20:00
7 czerwca (piątek) 16:00-20:00
8 czerwca (sobota) 11:00-17:00 (warsztat generalny) – 18:00 POKAZ PERFORMATYWNY

Prowadzący: Tomasz Daszczuk
Aktor, reżyser, pedagog teatru, absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży przy Wrocławskiej PWST, aktor z dyplomem ZASP dla twórców teatrów alternatywnych. Od 2006 roku związany ze Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Współtwórca Festiwalu SZTUKA DZIAŁA w Starej Prochowni SCEK. Współorganizator i wieloletni obserwator (juror) Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym współtworzył wielokrotnie projekty i prowadzi warsztaty w projektach „Kierunek Teatr”, „Teatralne Spięcie”, „Teatr CTRL+V”, „Scenariusze przyszłości”. Współpracuje z Instytutem Teatralnym (projekty: „Teatroteka szkolna”, „Lato w teatrze”). Pomysłodawca i realizator eksperymentalnych projektów edukacyjnych wykorzystujących pedagogikę teatru.

Artystyczne warsztaty eksperymentalne SELFIE