PROSTO NEBEŁYCI – wystawa pokonkursowa

Galeria Brzozowa, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)
Czas trwania wystawy: 12 kwietnia – 25 maja 2019
Wstęp wolny, galeria czynna codziennie w godz. 13:00-20:00

Prace prezentowane powstały podczas Ogólnoukraińskiego projektu dla Młodych Artystów „Prosto Nebyłyci” czyli „Po prostu nie do wiary”
Dyrektor artystyczny projektu: Andrzej Sendecki

Tematem prac jest wszystko co nierealne, wszystko co pochodzi z krainy marzeń i niemożliwych do zrealizowania idei. Dzieci z ukraińskich domów dziecka z województwa lwowskiego dzielą się z nami swoją bogatą wyobraźnią i niesamowitymi pomysłami. Współtworzą świat prawdziwej, naturalnej i nieprzeciętnej sztuki.

Organizatorem projektu było Centrum Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych we Lwowie. W naszej galerii prezentowanych jest 30 wybranych prac. Do konkursu zgłoszono łącznie 837 prac z 20 obwodów Ukrainy. Dzięki partnerom projekt zostanie zaprezentowany w wielu miastach Europy m.in. we Lwowie, Kijowie, Dnieprze, Krakowie, Cugu (Szwajcaria), Paryżu, Balatonfjured (Węgry). Wystawa w naszej galerii rozpoczyna międzynarodowe tourne części wystawy.

W trakcie realizacji projektu wolontariusze odwiedzali domy dziecka z obwodu lwowskiego. Przeprowadzili w nich warsztaty malarstwa i grafiki oraz pomogli złożyć prace dzieci do udziału w konkursie (41 dzieci mieszkających w domach dziecka). Uroczyste otwarcie ekspozycji, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 12 grudnia 2018 roku we Lwowskim Pałacu Sztuk Pięknych.

Strona projektu PROSTO NEBEŁYCI

1. Danylo Yerokhin 14l., Skrzydła wolności
2. Ada Yakymova, 12l., Tutaj jest taka ryba
3. Viktoriia Ilnytska, 12l., Farbowany lis
4. Vladyslava Tytarenko, 10l., Deszcz
5. Tetyana Kapitonenko, 7l., Magiczny Kwiat Lwów
6. Ilona Matsko, 11l., Rybivna