Wystawa ceramiki – Bajki…także nienapisane

Galeria Kazamaty, Stara Prochownia, ul. Boleść 2
Czas trwania wystawy: 24 września – 25 października 2019
Galeria czynna codziennie w godz. 13:00-20:00, wstęp wolny

 

Na wystawie prezentowane są prace:
Aleksandra T. Bieguńskiego
Bożeny Głażewskiej
Moniki Piotrowskiej
Katarzyny Wilk

Od wczesnego dzieciństwa otaczają nas bajki opowiadane przez najbliższych.
Czasami o nich zapominamy, a czasami zostają z nami na długo.
Obudzona wyobraźnia pozwala nam tworzyć nowe światy, kreować cudowne istoty i wydarzenia.
Z jej nieograniczonych pokładów sami możemy tworzyć bajki…także te nienapisane.


O autorach:

Aleksander T. Bieguński
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dr nauk chemicznych, od 2006 r.zajmuje się tworzeniem ceramiki artystycznej, obrazów ceramicznych oraz różnorakich form rzeźbiarskich. Prowadzi eksperymenty z różnymi typami wypałów oraz procesów redukcyjnych. Współorganizator i uczestnik plenerów ceramicznych (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Akademia Łucznica, fundacja „Na Dobre” Dąbrówka k. Kazimierza), budowniczy pieców wykorzystywanych w zajęciach plenerowych. Nauka rzeźby pod kierunkiem Anny Wszyndybył. Założyciel grupy artystycznej ARTEMISJA (2010 r.), uczestnik wystaw polskich i zagranicznych. Członek Związku Ceramików Polskich oraz Wolnej Grupy Ceramika, BAM. Współinstruktor i koordynator pleneru studentów wyższych szkół artystycznych z Ukrainy i Białorusi (Dom Kultury „Dorożkarnia”, 2018, 2019).

 

Bożena Głażewska
Absolwentka filologii rosyjskiej na UW oraz podyplomowych studiów na kierunku malarstwo na UMCS. Ceramiką użytkową zajmuje się od kilkunastu lat. Pracę z gliną rozpoczęła w pracowni „ANGOBA” pod kierunkiem mistrza Kazimierza Szambelana. Od kilku tworzy również formy rzeźbiarskie. Rzeźby uczyła się pod kierunkiem Anny Wszyndybył. Wykorzystuje swoje doświadczenie malarskie do zdobienia ceramiki. Współorganizatorka i uczestniczka plenerów ceramicznych (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Akademia Łucznica). Współinstruktor pleneru studentów wyższych szkół artystycznych z Ukrainy i Białorusi (Dom Kultury „Dorożkarnia”, 2018, 2019) Członek grup artystycznych: ARTEMISJA< BAM< WOLNA GRUPA CERAMIKA.

 

Monika Piotrowska
Z wykształcenia historyk, z zamiłowania zajmuje się ceramiką. Zajmuje się tworzeniem ceramiki użytkowej ale i ozdobnej. Ceramika daje jej relaks i spokój a jednocześnie powoduje uczucie niepewności przy oczekiwaniu na efekt końcowy, który nie zawsze jest taki jakiego byśmy oczekiwali. Swoją przygodę z ceramiką rozpoczęła uczęszczając na zajęcia do pracowni ceramicznej „ANGOBA”. Pod kierunkiem instruktorek poznawała tajniki tej twórczej dziedziny. Doskonaląc swój warsztat uczyła się rzeźby pod kierunkiem Anny Wszyndybył. Uczestniczka plenerów ceramicznych (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Akademia Łucznica). Członek grupy
artystycznej ARTEMISJA, uczestnik wystaw.

 

Katarzyna Wilk
Z wykształcenia konserwator dzieł sztuki oraz grafik komputerowy. Ma na swoim koncie ilustracje do książeczek dziecięcych (m.in. „Król Maciuś Pierwszy”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Przy kominku”) oraz projekty okładek książek dla dorosłych o różnej tematyce. Maluje obrazy na płótnie, na desce, na sklejce, używając farb akrylowych i olejnych, a także złoceń i srebrzeń, niekiedy nakładając wiele warstw gruntu aby stworzyć coś w rodzaju płaskorzeźby. Ceramiką zajmuje się od czterech lat z zamiłowania, w procesie tworzenia odnajdując spokój i spełnienie. Fascynuje ją zarówno forma, jak i możliwość zabawy kolorem i fakturą jaką dają szkliwa oraz różne techniki wypału. Wykonuje formy użytkowe oraz rzeźby, swoje umiejętności szlifując w pracowni pod okiem Anny Wszyndybył.

 

 

 

Bajki, galeria kazamaty