W codzienności…razem

Wystawa malarstwa
Galeria Abakus, ul. Jezuicka 4
Czas trwania wystawy: 17 października – 17 listopada 2019
Galeria czynna codziennie w godz. 13:00-20:00, wstęp wolny
Wernisaż: 17 października 2019, godz. 18:00

 

Bernadetta Stępień ukończyła studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 1989 r. Dorobek artystyczny obejmuje trzydzieści wystaw indywidualnych i uczestnictwo w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Na III Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu w 2006 r. otrzymała nagrodę im. Jerzego Madeyskiego. Należy do Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, do Krakowskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków oraz Umeleckiej Besedy Slovenskiej – Związku Artystów Słowackich.

Tworzy obrazy olejne, akwarele, ale jej największą pasją są pastele. Prowadzi lekcje pokazowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Była kuratorem kilku plenerów malarskich, w tym w 2013 roku Pleneru w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pasteli w Nowym Sączu.

 

O wystawie:
Wystawa powstała z miłości do zwierząt, chęci podzielenie się tym z oglądającymi. Są one tematem, istotą zobrazowanych zdarzeń; pies czeka przed sklepem, biegnie przed nami radośnie machając ogonem. To ptaki towarzyszące nam nieustannie, często niezauważone, ale słyszalne. Stanowią istotę pejzażu. Obecnie w moim życiu dostarczają mi nieustannie wzruszeń i inspiracji.

 

Fotorelacja z wernisażu: