TOPNIENIE Pokaz performatywny

“TOPNIENIE”
28 lutego 2020 (piątek), g. 18:00
ul. Jezuicka 4, sala teatralna 203, II p.

Efektem wspólnych spotkań, rozmów i poszukiwań jest TOPNIENIE – performatywna wypowiedź uczniów o nich samych – o tym, czego się boją, co jest normalne i jak wygląda ich rzeczywistość – ta w szkole i poza nią.
Pokaz stanowi zakończenie pierwszego roku projektu TISZ TR, realizowanego przez zespół edukacji TR Warszawa w latach 2019-2021. Od września do października 2019 roku młodzież z XIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych w szkole na podstawie spektakli z repertuaru TR Warszawa. W listopadzie 2019 roku młodzież została zaproszona do pracy z Anną Karasińską nad performansem będącym wspólną wypowiedzią artystyczną reżyserki i młodych twórców. Premierowy pokaz odbył się 6 grudnia 2019 roku.

Obsada: Ania Gładysz, Brunon Janicki, Ostap Junko, Natalia Maliszewska, Zofia Powierza, Kaja Sienkiewicz, Iga Wójtowicz, Natalia Wrońska
Opieka reżyserska: Anna Karasińska
Pedagodzy teatru: Tomasz Daszczuk, Agata Pietrzyk-Sławińska
Opieka pedagogiczna: Marta Rafka
Koordynatorka projektu: Marta Bernatowicz
Opieka merytoryczna nad projektem TISZ TR: Anna Kurelska, Anna Rochowska

Projekt TISZ – Teatr i Szkoła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: rezerwacja@scek.pl
W tytule maila należy wpisać: topnienie, w treści maila imię i nazwisko osoby rezerwującej oraz liczbę miejsc.
Liczba miejsc jest ograniczona.