Widowisko muzyczne “Akademia marzeń”

Finał „ Zimy w Mieście” 2020

 

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej przedstawiło widowisko muzyczne pt. „AKADEMIA MARZEŃ’, w którym wystąpili uczestnicy warsztatów artystycznych FOSA: Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 2020.

Otworzyliśmy zaczarowaną Akademię, w której nie tylko spełniają się marzenia i odlotowe pomysły. Jej drzwi prowadziły do wielu światów znanych z literatury i opowieści naszych rodziców i dziadków. Dzięki niej odbyliśmy podróż do Krainy Czarów, Krainy Zabawek, polecieliśmy w Kosmos w poszukiwaniu tajemniczych planet. Spotkaliśmy bohaterów znanych opowieści: Alicję, Białego Królika, Pinokia, Małego Księcia, a nawet Jacka i Placka, którzy kolejny raz chcieli ukraść Księżyc. Czy im się to udało?

To była dla naszych młodych widzów podróż atrakcyjna i edukacyjna, dla nas, organizatorów, trochę sentymentalna. Powrócilismy do historii, które towarzyszyły nam przez ostatnich 18 lat projektu FOSA. Opowiedziane przez naszych młodych wykonawców z nową energią otworzyły „Akademię Marzeń” na nowe, kolejne wyzwania artystyczne i kolejne Fazy Odkrywania Siebie Artystycznie.

Spektakle zaprezentowane zostały w Centrum Konferencyjnym POLIN,
Warszawa, ul. Anielewicz 6

21 lutego 2020, piątek, godz. 10:00 i 13:00
Musical przeznaczony dla dzieci w wieku 7+

Scenariusz i reżyseria: Cezary Domagała
Muzyka: Tomasz Bajerski
Scenografia i kostiumy: Ewa Łaniecka
Choreografia: Marta Domagała-Witkowska

Wystąpili: uczestnicy warsztatów Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych Dzieci i Młodzieży FOSA 2020

Fotorelacja z finału
fot. Tomasz Stankiewicz

Fotorelacja z finału – kulisy
fot. Marta Wilczek, Dominika Jobczyk