Muzyka i obraz – konkurs plastycznych online

W ramach jesiennych konkursów plastycznych organizowanych w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnych w 2020 roku zaprosiliśmy dzieci i młodzież do podjęcia wyzwań artystycznych w dwóch obszernych tematach:

  • Obraz mojej Warszawy. Tak blisko – moje miasto, moje miejsce – konkurs zostanie rozstrzygnięty w trybie stacjonarnym. Szczegóły TUTAJ: https://scek.pl/2020/12/20/konkursy-plastyczne-jesien-2020/ 
  • Muzyka i obraz. Muzyka Miasta – ze względu na zmiany w reżimie sanitarnym zmienialiśmy formułę konkursu ze stacjonarnej na ONLINE – szczegóły poniżej

 

Konkursy adresowane są do uczniów warszawskich szkół oraz uczestników zajęć w domach kultury, klubach czy innych placówek edukacji pozaszkolnej znajdujących się na terenie Warszawy. Wiek uczestnika nie może przekraczać 19 lat.

 

Muzyka i obraz. Muzyka Miasta

Mieszkając w mieście tęsknimy za ciszą. Czy są jednak dźwięki, na  które czekamy? Dźwięki, które  lubimy? Czym różnią się dźwięki Warszawy od dźwięków innych miast? Może macie ulubionego muzyka, którego szukacie w tramwajach czy przejściach podziemnych? Może lubicie odgłos kroków wydawanych rano przez tysiące stóp pędzących do pracy? Albo szukacie parków, aby dobrze usłyszeć ptaki?

Powstało wiele utworów związanych z miastami. Czasem powstają również utwory o miastach nieistniejących, wyobrażonych. Czy macie swoją ulubioną piosenkę, utwór, który wyraża Miasto? Spróbujcie narysować dźwięki miasta lub muzykę, która o nim opowiada. Tematem może być muzyka, dźwięki dowolnego Miasta, również miasta wyobrażonego, nieistniejącego.

⏱ Termin przyjmowania zgłoszeń: do 15 grudnia (zachęcamy do wysyłania prac wcześniej)
⏱ Werdykt jury ogłoszony zostanie najpóźniej 12 stycznia 2021
⏱ Laureaci zostaną poinformowani o formie odbioru nagród indywidualnie
 Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana online na naszej stronie internetowej najpóźniej od 12 stycznia 2021

Warunkiem dopuszczenia prac do konkursu jest wypełnienie elektronicznego Formularza Uczestnika Konkursu oraz załączenie do niego zdjęć wykonanych prac plastycznych (wielkość jednego pliku max. 5 MB).

FORMULARZ ZGŁOSZENIA PRAC – KLIKNIJ TUTAJ

Zdjęcie może być wykonane telefonem prosimy jednak o staranne i dokładnie sfotografowanie pracy, aby mogła być ona rzetelnie oceniona przez jury konkursu. W przypadku zdjęcia niewyraźnego uczestnik zostanie poproszony o przesłanie lepszej wersji lub jego praca nie zostanie zakwalifikowana do udziału w konkursie. W jednym formularzu można wysłać maksymalnie 3 pliki.


Organizator przyjmuje tylko prace, które spełniają poniższe kryteria:

  • Dozwolone techniki: rysunek, malarstwo, grafika;
  • W tej edycji konkursu nie przyjmujemy prac, które wykonane będą techniką fotografii cyfrowej oraz grafiki komputerowej;
  • Każdy plik powinien być podpisany wg schematu: imię, nazwisko, tytuł, wiek, szkoła
  • Zdjęcie pracy musi być wyraźne i wykonane ze starannością
    i estetyką;
  • Zdjęcie pracy powinno mieć format JPG lub PNG (preferowany);
  • Zdjęcie jednej wysyłanej pracy nie może przekraczać rozmiaru 5 MB

Wszystkie w pracy, które wpłynęły do SCEK w formie tradycyjnej wezmą udział w konkursie ze zmienioną formą.

Koordynator konkursu:
Magdalena Kostrzewa
tel. 22 277 06 10, mkostrzewa@scek.pl, info@scek.pl

 

Regulamin konkursu do wglądu:

Regulamin konkursu Muzyka i obraz. Muzyka miasta 2020 z poprawkami z dnia 5.11.2020 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych:
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych konkurs plastyczny „Muzyka i obraz. Muzyka miasta 2020”