Twórcze wakacje w artystycznym klimacie

Rozpoczynamy rekrutację do artystycznego projektu wakacyjnego “COOLturalne wariacje” !
Masz 15 – 21 lat?
Uczęszczasz do warszawskiej szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej?
Lubisz tańczyć?
Chcesz wzbogacić warsztat aktorski o nowe umiejętności?
Wypełnij formularz zgłoszenia i zacznij swoją artystyczną przygodę na scenie. Zgłoś się:  formularz 

Liczba miejsc w grupie warsztatowej jest ograniczona. Wypełnienie formularza nie gwarantuje udziału w projekcie.
Wybrane osoby zostaną zaproszone na przesłuchanie z instruktorami.

Warsztaty taneczno-teatralne
Będziemy się poruszać w technikach tańca jazzowego, współczesnego i improwizacji. Warsztaty wzbogacone będą o elementarne zadania aktorskie. Zapraszamy do twórczego spędzenia wakacji w artystycznym klimacie. Do projektu powstanie autorska muzyka napisana specjalnie na potrzeby widowiska. Instruktorzy zaangażowani w projekt, goszczą regularnie na polskich scenach teatralnych i telewizyjnych.

Terminy warsztatów:
21 – 26 czerwca 2021 (poniedziałek – sobota), warsztaty w godzinach popołudniowych 16:00 – 20:00
28 czerwca – 3 lipca 2021 (poniedziałek – sobota), warsztaty w godzinach 11:00 – 13:00; 14:00 – 16:00; 16:00 – 20:00 (godziny zajęć mogą nieznacznie ulec zmianie)

Miejsce spotkań:
Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2, Stare Miasto – Warszawa

Pokazy finałowe:
2 i 3 lipca 2021, Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2, Stare Miasto – Warszawa

Prowadzący:
Marta Domagała-Witkowska, Wojciech Michalak i inni.

Warsztaty tworzenia aranży muzycznych – rekrutacja zakończona. Brak miejsc.

Prowadzący:
Piotr Zalewski

O projekcie:
Artystyczna wypowiedź, w której dźwięk i ruch posłużą do stworzenia tanecznych i muzycznych wariacji. Powstanie z nich autorska historia opowiedziana przez uczestników projektu: uczniów warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Widowisko finałowe stworzą wspólnie trzy grupy warsztatowe: taneczna, muzyczna, projektowa. Każda z nich będzie pracowała przez 14 dni pod okiem wykwalifikowanych artystów i pedagogów SCEK oraz wykładowców warszawskiej ASP, aby finalnie zaprezentować muzyczny spektakl na scenie Starej Prochowni SCEK. Pierwsza grupa będzie pracowała nad choreografią, ruchem scenicznym i gra aktorską. Druga grupa młodzieży stworzy w tym czasie aranże, które posłużą za tło muzyczne pokazu.

Powstaną autorskie utwory w programie Ableton Live 10 przy użyciu klawiatury sterującej Novation Launchkey Mini MK3. W swoich utworach, poza instrumentami wirtualnymi, dostępnymi w programie Ableton Live, młodzież nagra instrumenty akustyczne lub swój głos przy użyciu mikrofonu oraz interfejsu audio. Trzecia grupa weźmie udział w warsztatach szycia oraz projektowania kostiumów scenicznych na potrzeby finałowego spektaklu. Zajęcia dodatkowe poprowadzi historyk mody i sztuki, wykładowca Historii i Teorii Mody w Katedrze Mody Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Grupa taneczna pracować będzie nad tematem własnych doznań i przemyśleń, które zrodziły się w trakcie trwania narzuconych w roku 2020 ograniczeń. Spróbuje przekuć w ruch i układ taneczny doświadczenia wynikające z wychodzenia poza strefę emocjonalnego i cielesnego komfortu. Zajęcia będą skoncentrowane na procesie twórczym oraz wyrażaniu trudnych emocji bez użycia słów.

Dźwięk i ruch posłużą jako medium do opowiedzenia o swoich doświadczeniach i emocjach związanych z trwającą od wielu miesięcy przymusową izolacją nastoletnich uczniów szkół warszawskich. Z pomocą przychodzi sztuka, taniec i muzyka. Podczas COOLturalnych wariacji powstanie przestrzeń do bezpiecznego wyrażania uczuć.

młodzież tańczy na scenie