20 października 2021, Prof. Marcin Matczak – edukacyjne spotkanie z książką “Jak wychować rapera. Bezradnik”

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Wydawnictwo ZNAK oraz Entropia Słowa zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży,
animatorów kultury, pedagogów szkolnych oraz młodzież na spotkanie z najnowszą książką prof. Marcina Matczaka-  ,,Jak wychować rapera. Bezradnik”.

Spotkanie odbędzie się 20 października (środa) 2021 rok o godz. 15.30 – 16.45 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej (ul. Jezuicka 4, Stare Miasto)- sala 303.

Gospodarzem spotkania będzie Artur Wolski.

Fragmenty książki przeczyta Radosław Popłonikowski.

Opowieść Taty Maty. O relacji ojca z synem, patodemokracji i potrzebie rebelii. Wychowujemy nasze dzieci do posłuszeństwa, a zapominamy wychowywać je do buntu. Tymczasem porządny człowiek, a co za tym idzie – dobry obywatel, musi wykształcić w sobie zdolność do rebelii, jeśli okoliczności tego wymagają. Dlatego też w książce tej opowiadam historię o chłopaku wychowywanym do posłuszeństwa, który potrafił się zbuntować. Chcę pokazać moralną doniosłość nieposłuszeństwa jako cechy obywatela – a więc każdego z nas, bo wszyscy żyjemy w społeczeństwie i żaden człowiek nie jest samoistną wyspą. Ostatecznie książka o tym, jak wychować rapera, jest o tym, jak wychować obywatela. Ma mieć dzikie serce i empatię, wrażliwość i siłę. Ma być odważny i mówić prawdę, nawet jeśli głos mu drży. To także książka o relacji ojca z synem, który się usamodzielnia i idzie własną drogą. Na tej drodze otrzymuje pełne wsparcie, choć jego wybory są inne niż wybory ojca. Ale czy na pewno inne? Może jednak niedaleko pada raper od profesora prawa?

Marcin Matczak (ur. 1976) – prawnik, wykładowca UW, filozof prawa, radca prawny specjalizujący się w prawie administracyjnym i konstytucyjnym. Publikuje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”. Prowadzi popularny kanał na YT (Profesor Matczak). Od początku kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego w 2015 regularnie występuje jako komentator i ekspert ds. konstytucyjnych. Tata słynnego rapera Maty.

Autor będzie podpisywał swoją książkę, które będzie można zakupić w promocyjnej cenie.

Aby wziąć udział w wydarzeniu w dniu 20 października należy wypełnić formularz.
Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone do dnia 19 października.
Obowiązuje ograniczona ilość miejsc.

UWAGA! Zaproszenie jest pojedyncze i imienne.
W celu zarezerwowania wejściówek dla grupy zorganizowanej z placówki szkolnej prosimy kontaktować się drogą mailową na adres: info@scek.pl.
W treści e-maila prosimy podać nazwę placówki, ilość uczniów i opiekunów. Zgłoszenia dla grup przyjmujemy do 18 października. 
Pokaz jest przeznaczony tylko dla osób związanych z edukacją, animatorów kultury oraz młodzieży.

Nasze wydarzenie będzie się odbywało w rygorze sanitarnym. Zgodnie z aktualizowanymi przepisami związanymi z Covid 19. O każdej ewentualnej zmianie powiadomimy w stosownym czasie i z wydarzeniem.