Pokaz filmu “Rozumiemy się bez słów” w ramach Festiwalu SZTUKA DZIAŁA 2021

Zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół ponadpodstawowych do udziału w pokazie filmowym, który odbędzie się 9 grudnia 2021 roku o godz. 13.30 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej (ul. Jezuicka 4).

Podczas spotkania wspólnie obejrzymy film “Rozumiemy się bez słów” (reż. Eric Lartigau, 2015): 

Państwo Belier są uroczy. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice, pracowici przedsiębiorcy. I jeszcze jedno: oni i ich syn są niesłyszący, i tylko ich córka, nastoletnia Paula, urodziła się bez tej niepełnosprawności. Od zawsze więc jest ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Teraz osiągnęła wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca w świecie. Kiedy nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje prestiżową szkołę muzyczną w Paryżu, Paula musi podjąć życiową decyzję. Czy może zostawić najbliższych i ruszyć w nieznane?

Po projekcji filmu nastąpi rozmowa z Olgą Bończyk – aktorką i piosenkarką.
Rozmowę z gościem spotkania poprowadzi Artur Wolski.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA:
Rezerwacje:
info@scek.pl
tel.: 22 277 06 09

Wydarzenie jest finansowane z budżetu m. St. Warszawy.

Olga Bończyk

Absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu i wrocławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w klasie fortepianu. W 1999 wzięła udział w koncercie „Debiuty” podczas XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W październiku 2006 została ambasadorem projektu „Dźwięki Marzeń” realizowanego przez Fundację Grupy TP. 2013 wzięła udział w 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie z utworem „Nie zatrzymuj się” (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło), z płyty Piąta rano, wzięła udział w koncercie SuperPremiery. . We Wrocławiu grała w Operetce Gombrowicza oraz “Ptaku Cis” w Studio Grotowskiego. Ostatnio można ją oglądać w roli Gigi w musicalu “Miss Saigon”. Swojego głosu użyczała wielu postaciom rysunkowym w takich filmach jak “Ksieżniczka Łabędzi”, “Złodziej z Bagdadu”, “Hercules”, “Król Lew”, “Książe Egiptu” oraz wielu innych.

Artur Wolski

Od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi konferencje prasowe, debaty oraz spotkania autorskie. Przeprowadził ponad trzysta rozmów, wywiadów, spotkań i konferencji z wybitnymi twórcami, naukowcami, działaczami społecznymi. W 2009 roku powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do scenariuszowej grupy ekspertów w Państwowym Instytucie Sztuki Filmowej. Laureat nagród i wyróżnień Prezydenta m.st. Warszawy – Sapere Auso, Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy. Organizator urodzin i jubileuszy m.in.: R. Kapuścińskiego, W. Bartoszewskiego, R. Wilhelmiego, J. Kofty, T. Mazowieckiego, T. Konwickiego, J. Kaczmarskiego. Pomysłodawca i organizator akcji promujących czytelnictwo m. in.: „Czytam, daję słowo” i „Książka na podryw”.

Więcej informacji:
Szymon Kleszcz
☎️
22 277 06 09
📧 skleszcz@scek.pl, info@scek.pl

Źródło:
www. filmweb.pl
www.teatrdlawas.pl
www.publicystyka.ngo.pl