Pokaz filmu “Rozumiemy się bez słów” w ramach Festiwalu SZTUKA DZIAŁA 2021

Zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół ponadpodstawowych do udziału w pokazie filmowym, który odbędzie się 9 grudnia 2021 roku o godz. 13.30 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej (ul. Jezuicka 4).

Podczas spotkania wspólnie obejrzymy film “Rozumiemy się bez słów” (reż. Eric Lartigau, 2015): 

Państwo Belier są uroczy. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice, pracowici przedsiębiorcy. I jeszcze jedno: oni i ich syn są niesłyszący, i tylko ich córka, nastoletnia Paula, urodziła się bez tej niepełnosprawności. Od zawsze więc jest ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Teraz osiągnęła wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca w świecie. Kiedy nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje prestiżową szkołę muzyczną w Paryżu, Paula musi podjąć życiową decyzję. Czy może zostawić najbliższych i ruszyć w nieznane?

Po projekcji filmu nastąpi rozmowa z Olgą Bończyk – aktorką i piosenkarką.
Rozmowę z gościem spotkania poprowadzi Artur Wolski.

Rezerwacja miejsc obowiązuje poprzez formularz

Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie jest finansowane z budżetu m. St. Warszawy.

Olga Bołądź

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWST w Krakowie (2007). W trakcie ostatniego roku studiów złożyła podanie o półroczne stypendium na wyjazd do Barcelony, gdzie zagrała w przedstawieniu dyplomowym „Dell Arte no es trista”. Następnie studiowała w akademii imienia Stelli Adler (Stella Adler Academy of Acting and Theatre) w Los Angeles.
Na ekranie zadebiutowała w filmie Jerzego Stuhra „Korowód” w 2007 roku, nagrodzonym za scenariusz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Pojawiła się również w „Pikselach” Jacka Lusińskiego (2009), „Skrzydlatych świniach” Anny Kazejak (2010).
Występowała na deskach Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatru “Polonia” w Warszawie.

Artur Wolski

Od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi konferencje prasowe, debaty oraz spotkania autorskie. Przeprowadził ponad trzysta rozmów, wywiadów, spotkań i konferencji z wybitnymi twórcami, naukowcami, działaczami społecznymi. W 2009 roku powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do scenariuszowej grupy ekspertów w Państwowym Instytucie Sztuki Filmowej. Laureat nagród i wyróżnień Prezydenta m.st. Warszawy – Sapere Auso, Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy. Organizator urodzin i jubileuszy m.in.: R. Kapuścińskiego, W. Bartoszewskiego, R. Wilhelmiego, J. Kofty, T. Mazowieckiego, T. Konwickiego, J. Kaczmarskiego. Pomysłodawca i organizator akcji promujących czytelnictwo m. in.: „Czytam, daję słowo” i „Książka na podryw”.

Więcej informacji:
Szymon Kleszcz
☎️
22 277 06 09
📧 skleszcz@scek.pl, info@scek.pl

Źródło:
www. filmweb.pl
www.teatrdlawas.pl
www.publicystyka.ngo.pl