Alik Kędzior – Wystawa

 

 

Galeria Brzozowa, ul.Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)
Czas trwania wystawy: 23 stycznia – 17 lutego 2022
Galeria czynna codziennie w godz. 14:00-19:00

 

 

Na wystawie prezentowane są prace Alika Kędziora, który był wieloletnim uczestnikiem zajęć w Pracowni Artystycznej Ogniska Pracy Pozaszkolnej “Żoliborz” pod kierunkiem Anny Trojanowskiej.

 

Alik Kędzior jest absolwentem Szkoły Podstawowej przy ul. Paska w Warszawie, a obecnie bierze udział w Warsztatach Terapii Zajęciowej  przy ul. M. Dąbrowskiej.

Przez około sześć lat uczestniczył w moich zajęciach plastycznych w OPP „Żoliborz”. Niezależnie od tematu zajęć tworzył swoje barwne kompozycje. Malował z radością i pasją pozornie podobne obrazy, swoje emocje malarskie wyraża kolorem i formą. Każda praca jest niezwykle ciekawie zakomponowana.

W 2008 roku miał indywidualną wystawę w OPP „Żoliborz” pt. „Świat barwy i wyobraźni” a w 2012 roku kolejna wystawa w OPP „ Żoliborz” pt. „ Pejzaże i refleksje”. Jesienią 2012 roku otrzymał nagrodę Grand Prix Burmistrza Dzielnicy Warszawa Żoliborz w konkursie plastycznym „Mimozami jesień się zaczyna”- wokół twórczości Czesława Niemena, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. B. Limanowskiego.

Wystawa w Galerii Brzozowa będzie retrospektywnym pokazem twórczości plastycznej z kilku lat pracy w OPP ”Żoliborz”.

 

Anna Trojanowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alik Kędzior