Marta Skoczeń – wystawa Zacisze / Seclusion

 

Galeria Kazamaty, ul. Boleść 2
Czas trwania wystawy: 9 lipca-5 sierpnia 2022
Galeria czynna codziennie w godz. 14:00-19:00, wstęp wolny

 

Na wystawie prezentowane są trzy prace video zrealizowane przez artystkę pomiędzy Polską i Francją w latach 2019-20 oraz niewielkich rozmiarów fotografie z lat 2016-2022.

Prace Marty koncentrują się głównie na przedstawieniach postaci kobiecych w zamkniętych przestrzeniach z odczuwalną obecnością natury wokół. Jest to motyw pojawiający się zarówno w pracach video, jak i na fotografiach artystki. Przedstawiane kobiety w różnym wieku znajdują się zwykle w stanie zawieszenia i oczekiwania, a towarzyszy im jednocześnie atmosfera ukojenia i niepokoju.

Wystawa “Zacisze/Seclusion” stanowi podsumowanie dotychczasowej twórczości video Marty Skoczeń. Tego samego dnia w Warszawie otwiera się inna wystawa artystki, ,,Mock-Up Houses” w Saunie, na której pokazywane są jej najnowsze projekty, część jeszcze w trakcie powstawania. Oba wydarzenia mają dopełniający się charakter.

 

Marta Skoczeń (ur. 1994 w Łodzi) — fotografka i artystka wizualna pracująca z video, fotografią i rysunkiem. Ukończyła Ecole Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Paris w 2020 roku (pracownia Clémenta Cogitore) oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w roku 2019  (Wydział Grafiki). W swoich pracach skupia się na przedstawieniach kobiecości, pamięci, zetknięcia przeszłości z teraźniejszością, poruszając się płynnie pomiędzy polem sztuki, kina oraz mody.

Więcej informacji o artystce: https://martaskoczen.com/bio

 

Kurator: Remi Urant