Wystawa prac Laureatów konkursu plastycznego „Skąd się bierze prąd”

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej
ul. Jezuicka 4, pierwsze piętro
Czas trwania wystawy: 5- 30 września 2022
Wystawa czynna codziennie w godzinach otwarcia placówki, wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na wystawę Prac Laureatów konkursu plastycznego

„Skąd się bierze prąd” dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych 

Konkurs został zorganizowany z okazji 25-lecia Urzędu Regulacji Energetyk i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – do Urzędu wpłynęło ponad 1,7 tys. prac – ale też wysokim poziomem artystycznym i merytorycznym młodych uczestników.

Uczestnicy Konkursu oprócz umiejętności artystycznych pokazali w swoich pracach, że posiadają wiedzę i dojrzałe przemyślenia na temat szeroko pojętej energetyki oraz źródeł wytwarzania energii elektrycznej. Efektem tego było ujęcie technikami plastycznymi nie tylko tematyki tradycyjnych źródeł energii, ale też tych stanowiących coraz większą część naszej energetyki źródeł odnawialnych, jak m.in. energia z wiatru, słońca, czy energia z wnętrza ziemi (geotermia). Prace nie tylko w bardzo zróżnicowany sposób pokazywały, jakie są źródła energii elektrycznej, ale też jaką drogę przebywa energia od miejsca jej wytworzenia do gniazdka w ścianie. Dużo miejsca Autorzy prac poświęcili też tematom związanym z ochroną klimatu i wynikającym z tego wyzwaniom transformacji energetycznej.

Rezultaty ubiegłorocznego konkursu plastycznego „Skąd się bierze prąd” udało się pokazać szerokiej publiczności w kilku miastach Polski. Wybrane prace Laureatów Konkursu można obejrzeć m.in. na wystawach w ośrodkach kultury, w Galerii Przystanek na Żoliborzu w Warszawie, w komunikacji miejskiej oraz na ekranach w biurowcu Adgar Park West.

 • Od  29 sierpnia do 11 września na ekranach w biurowcu Adgar Park West w Warszawie
 • W komunikacji miejskiej: od 5 do 11 września w autobusach i tramwajach w Warszawie.
  Od 13 do 31 lipca 2022 r. zostały zaprezentowane w Zielonej Górze
  Od 13 lipca do 31 sierpnia 2022 w Będzinie, Bytomiu, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Piekarach Śląskich, Siemianowicach Śląskich, Sławkowie, Sosnowcu, Świerklańcu, Tarnowskich Górach i Wojkowicach.
  W pierwszym tygodniu sierpnia w Rzeszowie w multimedialnej informacji pasażerskiej emitowanej w autobusach oraz na dworcu lokalnym
 • Od 26 sierpnia do 10 października w Galerii Przystanek, przy Placu Wilsona w Warszawie – na ogrodzeniu parku im. Stefana Żeromskiego
  ….
 • W październiku w Filii Centrum Kultury w Wilanowie, al. Rzeczypospolitej 14
  ……
 • W listopadzie w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” w Wesołej, ul. Jana Pawła II 25.

Relacje z wystaw są publikowane na bieżąco na stronie URE na podstronie poświęconej jubileuszowi Urzędu oraz zakładce dotyczącej konkursu plastycznego i  Wystaw prac plastycznych.