Inny punkt widzenia I Pracownia Rysunku 56

 

Galeria Abakus, ul. Jezuicka 4
Czas trwania wystawy: 23 marca – 23 kwietnia 2023
Galeria czynna codziennie w godz.14:00-19:00, wstęp wolny
Wernisaż 23 marca 2023 r, godz. 18:00

 

Różnorodność to wszytko to, co stanowi o naszej wyjątkowości i indywidualności, odmienności i niejednorodności. Stanowi o tym, kim jesteśmy i jak odbiera nas otoczenie. Różnorodność znajduje odzwierciedlenie w naszych postawach zarówno życiowych i jak twórczych. Poprzez jej obecność w naszym otoczeniu poznajemy to co wykracza poza oswojone i znane, uczymy się spoglądać na otaczający świat z innych punktów widzenia.

Wystawa pracowni Rysunku 56 prezentuje prace cechujące się właśnie ogromną różnorodnością i to ona wybija się na zagadnienie pierwszoplanowe, będące klamrą łączącą je w całość. Wybrane rysunki pokazują szerokie spektrum zainteresowań i fascynacji zarówno pod względem użytych mediów i jak i poruszanych tematów. Każda z osób biorących udział w wystawie kreuje swój własny, indywidualny świat, pełen odniesień, znaków i symboli, budowany w oparciu o własne obserwacje i doświadczenia. Na wystawie pojawiają się prace zarówno bardzo osobiste, mówiące o emocjach i  przeżyciach, jak i takie, które komentują zastaną rzeczywistość, niejednokrotnie w sposób zabawny i pełen dystansu. Poruszają tematy związane z życiem codziennym, jak również wychodzą daleko poza nie. Dokumentują naturę obserwowaną przez pryzmat odrębnych wrażliwości.  Bogactwo poruszanych tematów znajduje odzwierciedlenie w sferze materialnej prac, od niezwykle kameralnych po monumentalne. Pojawia się na nich linia, plama, kolor czy elementy kolażowane. Niektóre spośród nich emanują spokojem i uważnością podczas gdy część przykuwa uwagę swoją intensywnością i wyrazistością. Wszystkie rysunki prezentowane przez studentki i studentów powstały w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, dając tym samym wgląd w to co dla nich najbardziej aktualne.

 

Wystawa Pracowni Rysunku 56 Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

Prowadzący pracownię:
dr hab. Michał Borys prof.ASP, asystentka dr Aleksandra Jaxa-Chamiec

Autorki i autorzy prac:
Joanna Bocheńska, Agata Murawiec, Mateusz Brzozowski, Anna Markowska, Arkadii Martyniuk, Narcyz Kamińska, Anna Bandyra, Aleksandra Jastrzębska, Nikola Kiraga, Roksana Chudon, Kinga Makowska, Kacper Tomaszewski, Ewa Dąbkowska, Jędrzej Jarocki, Lucia Huertas, Clement Le Priellec, Anna Goncharova.

 

 

Zdjęcia prac w kolejności od góry:
1) Aleksandra Jastrzębska
2) Roksana Chudon
3) Arkadii Martyniuk
4) Mateusz Brzozowski
5) Kinga Markowska