Tryptyk – integracyjny projekt dla młodzieży

Warsztaty artystyczne dla młodzieży 16-19 lat (fotografia, sound design, tworzenie instalacji przestrzennych).

Zwieńczenie warsztatów:
12.05.2023 godz 18.00 w LXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. J. Bema, Marynarska 2/6 Warszawa
13.05.2023 godz. 18.00 w Amfiteatrze Starej Prochowni SCEK ul. Boleść 2 / Wydarzeniu towarzyszyć będzie performatywny koncert połączony z kuratorskim oprowadzaniem po wystawie.

Opis:
Projekt ma na celu włączenia uchodźców w społeczność szkół i placówek oświatowych dlatego skierowany jest do młodzieży pochodzenia polskiego, ukraińskiego i białoruskiego, uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych w wieku 16-19 lat. W szkolnym świecie wielokulturowym, barierą komunikacyjną młodych ludzi jest język, łącznikiem będzie sztuka. Uczniowie stworzą wystawę w przestrzeni miejskiej miasta. Ważnym, integracyjnym elementem programu będzie budowanie poczucia tożsamości i tolerancji, odnajdywanie nici porozumienia, dotarcie do łączących młodych ludzi wartości i potrzeb: usłyszenia, dostrzeżenia, zrozumienia i sensu. Tworzeniu obiektów finalnych wystawy przewodzić będzie nurt evironmental art, który pozwali odbiorcy na wejście do wnętrza stworzonego przez artystę układu przestrzennego (wzbogaconego o doznania węchowe, efekty akustyczne i świetlne) i poruszanie się w nim.

Kontakt:
Martyna Skrednów, tel. 022 277 06 11, e-mail: mskrednow@eduwarszawa.pl 

 

Projekt dofinansowany z programu PEGAZ Biura Edukacji m.st. Warszawy

 

 

 

 

 

Partner projektu:

 

 

 

Projekt plakatu: Magdalena Ordakowska