DOBROSTAN | Wystawa prac uczestników warsztatów designu

Galeria Brzozowa, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)
Czas trwania wystawy: 8 grudnia 2023 – 3 stycznia 2024
Wernisaż: 8 grudnia 2023, godz. 18:30
Galeria czynna codziennie w godz. 14:00-19:00, wstęp wolny

Zapraszamy na wystawę prac powstałych na warsztatach tworzenia instalacji przestrzennych, które zorganizowaliśmy w ramach XI edycji Festiwalu Sztuka Działa 2023. W tym roku tematem przewodnim był DOBROSTAN. Uczestnicy w ciągu dwóch weekendów (17-19.11.2023 i 24-26.11.2023) pod okiem projektantki, Anny Elizy Gwiazdy, zastanawiali się nad tym, czym dla nich jest dobrostan, a wynikiem tych przemyśleń są prace, które można oglądać do 3 stycznia 2024 w Galerii Brzozowa. Młodym artystom gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wystawę!

Opis wystawy:

Celem warsztatów było zredefiniowanie pojęcia dobrostanu poprzez kreowanie obiektów przestrzennych. Każdy projekt wykonany przez uczestników i uczestniczki warsztatów różni się ze względu na formę, oświetlenie, geometrie, układ funkcjonalny i umiejscowienie w przestrzeni Galerii Brzozowa. Wybór i określenie potrzeb użytkowników docelowych zaprojektowanych obiektów oraz ich specyficznych potrzeb przekłada się na rozwiązania przestrzenne i materiałowe. W trakcie wernisażu, podsumowującego proces pracy, Galeria Brzozowa zamienia się w przestrzeń poruszającą zmysły, sumienia i umysły odwiedzających.

Autorzy:

Janka Stelmaszyk

Szczer-Sur

Anastasiya Krapivkina

Marta Najda

Aleksandra Jarocka

Karol Dąbrowski

Maja Kozłowska

natalia dziadul @na______tala

Oliwia Dziadul @dziadullo

 

Kuratorka:

Anna Eliza Gwiazda – projektantka produktu oraz obiektów krytycznych, działająca w Warszawie. W projektowaniu najważniejszym czynnikiem jest dla niej użytkownik oraz projektowanie w oparciu o wiedzę o ludzkiej psychice. Traktuje design jako medium, którym można poruszać problemy społeczne poprzez spekulacje i krytykę. Fascynuje się możliwościami i historią polskiego szklarstwa. Założycielka marki GWIAZDA STUDIO, koncentrującej się na świadomym projektowaniu i wdrażaniu niskonakładowego szkła produkowanego w procesie rzemieślniczym. Jej prace zdobywały wyróżnienia w konkursach m.in. Elle Decoration Polska, Horbowy International Competition,  Młoda Polska oraz brały udział w wystawach krajowych i międzynarodowych mi.in. Dubai Design Week, Dutch Design Week, Paris Design Week, Vienna Design Week, 4 Design Days – Best Designer under 30.