NIECH ŻYJE SZAL | Wystawa prac Justyny Zawadzkiej

Galeria Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2
Czas trwania wystawy: 11 stycznia – 10 marca 2024 (termin prezentowania prac został przedłużony)
Galeria czynna codziennie w godz. 14:00-19:00, wstęp wolny
Wernisaż: 11 stycznia 2024 (czwartek), godz. 18:00

 

Szal, będący nie tylko praktycznym atrybutem ochrony przed zimnem, intensywnym słońcem oraz wścibskimi spojrzeniami, pełni również funkcję estetyczną, wnoszącą do otoczenia nową warstwę znaczeniową. Jego rola w otulaniu nie tylko ciała, ale i przestrzeni zmienia kontekst w skali człowieka i skali architektonicznej. Wnętrza owinięte szalem nabierają niepowtarzalnego charakteru, stając się po prostu – przytulne i piękne.

Na wystawie prezentowane są tkaniny wykonane w technice kolażu z użyciem fragmentów włókien naturalnych, takich jak: jedwab, len, bawełna.

 

Justyna Zawadzka – artystka urodzona w Warszawie. Od lat 80. mieszka w Brwinowie
na Mazowszu. Architektka, projektantka wnętrz i form przemysłowych. Dyplom architekta uzyskała na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. Jerzego Hryniewieckiego.
Po studiach pracowała w IWP w Warszawie, a po 1989 roku we własnej firmie projektowej. Obecnie na emeryturze. Od 40 lat tworzy tkaniny artystyczne, wykorzystując naturalne włókna (wełna, len i ulubiony jedwab). Techniką kolażu łączy tkaniny ze znalezionymi podczas spacerów piórami ptasimi i liśćmi. Jej wystawy prezentowane były w Paryżu, Warszawie, Krakowie, Podkowie Leśnej oraz Brwinowie.