Pokaz edukacyjny filmu “Cudowny chłopak. Biały ptak”

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Monolith Films oraz Entropia Słowa zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, katechetów, animatorów kultury, pedagogów szkolnych na edukacyjny pokaz specjalny filmu Cudowny chłopak. Biały ptak. Będzie to pierwszy pokaz publiczny w Warszawie z udziałem Miłki Skalskiej.
Termin: 8 stycznia (poniedziałek) 2024 r. godzina: 14:30
Miejsce: Kina Atlantic (ul. Chmielna 33 w Warszawie)
Scenariusz wydarzenia:
– 14.30 – przywitanie widzów oraz krótkie wprowadzenie
– 14.35 – 16.35 – projekcja filmu
– 16.35 – 17.15 – rozmowa z Milką Skalską, którą poprowadzi Artur Wolski
Aby wziąć udział w wydarzeniu 8 stycznia należy wypełnić formularz do 6 stycznia: https://forms.gle/nV73cNCs9zZwx5TV7
Wymagane jest poprawne wpisanie pełnej nazwy instytucji edukacyjnej / kulturalnej.
Liczba miejsc ograniczona. Prześlemy potwierdzenie wpisania na listę gości najpóźniej do 7 stycznia.
UWAGA! Zaproszenie jest pojedyncze i imienne.
Pokaz jest przeznaczony tylko dla osób związanych z edukacją oraz animatorów kultur.
Na sali będzie obecny pies prowadzącego i organizatora pokazu – Vincent.
Ekranizacja światowego bestsellera Cudowny chłopak porwała 1,5-milionową widownię w każdym wieku, dostarczając nie tylko znakomitej rozrywki, ale także wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. Jej kontynuacja to kolejna niezwykła opowieść o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie.
Najnowszy film twórców nagrodzonych OSCARAMI hitów Marzyciel i Czekając na wyrok, a także przebojowych World War Z, Quantum of Solace i Krzysiu, gdzie jesteś?.
Nagrodzona OSCAREM za Królową HELEN MIRREN oraz znakomita w Sex Education, The Crown i Z archiwum X GILLIAN ANDERSON w opowieści o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.
Opis filmu:
Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z Cudownego chłopaka. Julien usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julienem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliena?