Pokaz filmu “Georgie ma się dobrze”- Sztuka Działa 2023

W niedzielę 10 grudnia 2023 odbyła się projekcja filmu Georgie ma się dobrze (reż. Charlotte Regan, 2023), a także rozmowa z Tamarą Kasprzyk o dobrostanie w kontakcie dzieci z dorosłymi, którą poprowadził Artur Wolski. Pokaz był ostatnim wydarzeniem w ramach tegorocznej, już jedenastej, edycji Festiwalu Sztuka Działa. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie na seans. Dziękujemy także pani Tamarze Kasprzyk oraz panu Arturowi Wolskiemu za ciekawą, poruszającą różne wątki rozmowę o filmie i budowaniu dobrostanu naszego oraz dzieci. Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji Festiwalu!

Opis filmu:
Po śmierci matki dwunastoletnia Georgie mieszka sama na przedmieściach Londynu. Jest rezolutna i niezależna jak Pippi Langstrumpf, ale nie ma skrzyni ze złotymi monetami. Wraz z kolegą Alim kradną rowery, dzięki czemu może się utrzymać. Opiece społecznej wmawia, że mieszka z wujkiem. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się Jason, który okazuje się jej ojcem. Opowieść o trudnym budowaniu od zera relacji między dzieckiem i rodzicem, opowiedziana z humorem i szczerością. Regan z lekkością i formalną odwagą portretuje dobrze znaną jej klasę pracującą wschodnią części Londynu. . 

TAMARA KASPRZYK – Mam za sobą studia psychologiczne, szkolenie psychoterapeutyczne i liczne warsztaty rozwojowe, jednak największa zmiana mojej samoświadomości wiąże się z pojawieniem się w moim życiu dzieci. To w kontakcie z nimi nabrałam podejrzenia, że kiedy przychodzimy na świat, mamy wszystko na swoim miejscu, a rolą dorosłych jest nie przeszkadzać dziecku w rozwoju. Na co dzień szefuję Fundacji Familylab, z przyjemnością prowadzę też seminaria inspirujące, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami z rodzicami i nauczycielami. Nieustannie szukam swoich sposobów na zmienianie świata na lepszy. Fascynuje mnie temat poczucia własnej wartości oraz osobistej odpowiedzialności – konstruktów bardzo świeżych w naszej kulturze, które – jak się ciągle przekonuję – ogromnie wpływają na harmonijny rozwój człowieka, niezależnie od wieku. 

ARTUR WOLSKI – pomysłodawca i organizator wielu imprez kulturalnych m.in.: „Spotkań Bardzo Cool(turalnych)” – cykl ma już 20 lat, „Uczniowskiej Rzeczpospolitej Obywateli”, wystawy fotograficznej „Naczelne”, akcji z Interia.pl: „Smakuj w rozmowie”, „Dzieciaki! Gotujcie się do czytania!”, „Najmniejszych Projekcji Świata”, „Czytam! Daję słowo!”, „Książka na podryw”, z Gazetą Wyborczą „Warszawa się uśmiecha”, od 2008 r. z Biurem Edukacji „Literackiej Mapy Warszawy”, przeglądu filmowego „Fala”, cyklów: „1/100″, „2+1”, „Otwarte Kino Atlantic”, „Film i Edukacja”. Organizator urodzin i jubileuszy m.in.: A. Wajdy, R. Kapuścińskiego, W. Bartoszewskiego, R. Wilhelmiego, J. Kofty, W. Osiatyńskiego, W. Gołasa, T. Mazowieckiego, J. Majewskiego, T. Konwickiego, J. Hena, J. Kaczmarskiego, G. Herlinga-Grudzińskiego, M.Edelmana, A. D. Rotfelda, W. Pszoniaka, A. Dudzińskiego, I. Cembrzyńskiej, J. Bralczyka, E. Stachury, J.Kaczmarskiego, T. Jastruna. Pomysłodawca i założyciel stowarzyszenia Entropia Słowa. W 2009 roku powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do scenariuszowej grupy ekspertów w PISF-ie. Laureat nagród i wyróżnień Prezydenta m.st. Warszawy – Sapere Auso  oraz Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy. W 2012 roku prowadził Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. W 2023 roku odznaczony orderem Zasłużony dla Polskiej Kultury.

Partner pokazu: Against Gravity

Kiedy: 10.12.2023, niedziela, godz. 12.3015.00
Gdzie: Sala widowiskowa SCEK, Jezuicka 4

Wydarzenia są finansowane z budżetu m. St. Warszawy. Udział jest bezpłatny.
Pokaz jest częścią Festiwalu Sztuka Działa 2023. Więcej informacji można znaleźć tutaj.