Pokaz filmu “Georgie ma się dobrze”- Sztuka Działa 2023

W niedzielę 10 grudnia 2023 zapraszamy nauczycieli, wychowawców, animatorów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych dobrostanem w relacjach dziecko/nastolatek-dorosły na pokaz filmu Georgie ma się dobrze (reż. Charlotte Regan, 2023), a także na rozmowę po seansie. Projekcja odbędzie się o godzinie 12.30 w Sali kinowej SCEK (ul. Jezuicka 4). Po pokazie rozmowę z Tamarą Kasprzyk o dobrostanie w kontakcie dzieci z dorosłymi poprowadzi Artur Wolski.

Opis filmu:
Po śmierci matki dwunastoletnia Georgie mieszka sama na przedmieściach Londynu. Jest rezolutna i niezależna jak Pippi Langstrumpf, ale nie ma skrzyni ze złotymi monetami. Wraz z kolegą Alim kradną rowery, dzięki czemu może się utrzymać. Opiece społecznej wmawia, że mieszka z wujkiem. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się Jason, który okazuje się jej ojcem. Opowieść o trudnym budowaniu od zera relacji między dzieckiem i rodzicem, opowiedziana z humorem i szczerością. Regan z lekkością i formalną odwagą portretuje dobrze znaną jej klasę pracującą wschodnią części Londynu. . 

TAMARA KASPRZYK – Mam za sobą studia psychologiczne, szkolenie psychoterapeutyczne i liczne warsztaty rozwojowe, jednak największa zmiana mojej samoświadomości wiąże się z pojawieniem się w moim życiu dzieci. To w kontakcie z nimi nabrałam podejrzenia, że kiedy przychodzimy na świat, mamy wszystko na swoim miejscu, a rolą dorosłych jest nie przeszkadzać dziecku w rozwoju. Na co dzień szefuję Fundacji Familylab, z przyjemnością prowadzę też seminaria inspirujące, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami z rodzicami i nauczycielami. Nieustannie szukam swoich sposobów na zmienianie świata na lepszy. Fascynuje mnie temat poczucia własnej wartości oraz osobistej odpowiedzialności – konstruktów bardzo świeżych w naszej kulturze, które – jak się ciągle przekonuję – ogromnie wpływają na harmonijny rozwój człowieka, niezależnie od wieku. 

ARTUR WOLSKI – pomysłodawca i organizator wielu imprez kulturalnych m.in.: „Spotkań Bardzo Cool(turalnych)” – cykl ma już 20 lat, „Uczniowskiej Rzeczpospolitej Obywateli”, wystawy fotograficznej „Naczelne”, akcji z Interia.pl: „Smakuj w rozmowie”, „Dzieciaki! Gotujcie się do czytania!”, „Najmniejszych Projekcji Świata”, „Czytam! Daję słowo!”, „Książka na podryw”, z Gazetą Wyborczą „Warszawa się uśmiecha”, od 2008 r. z Biurem Edukacji „Literackiej Mapy Warszawy”, przeglądu filmowego „Fala”, cyklów: „1/100″, „2+1”, „Otwarte Kino Atlantic”, „Film i Edukacja”. Organizator urodzin i jubileuszy m.in.: A. Wajdy, R. Kapuścińskiego, W. Bartoszewskiego, R. Wilhelmiego, J. Kofty, W. Osiatyńskiego, W. Gołasa, T. Mazowieckiego, J. Majewskiego, T. Konwickiego, J. Hena, J. Kaczmarskiego, G. Herlinga-Grudzińskiego, M.Edelmana, A. D. Rotfelda, W. Pszoniaka, A. Dudzińskiego, I. Cembrzyńskiej, J. Bralczyka, E. Stachury, J.Kaczmarskiego, T. Jastruna. Pomysłodawca i założyciel stowarzyszenia Entropia Słowa. W 2009 roku powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do scenariuszowej grupy ekspertów w PISF-ie. Laureat nagród i wyróżnień Prezydenta m.st. Warszawy – Sapere Auso  oraz Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy. W 2012 roku prowadził Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. W 2023 roku odznaczony orderem Zasłużony dla Polskiej Kultury.

Rezerwacje przyjmujemy przez formularz
Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Partner pokazu: Against Gravity

Kiedy: 10.12.2023, niedziela, godz. 12.3015.00
Gdzie: Sala widowiskowa SCEK, Jezuicka 4

Wydarzenia są finansowane z budżetu m. St. Warszawy. Udział jest bezpłatny.
Pokaz jest częścią Festiwalu Sztuka Działa 2023. Więcej informacji można znaleźć tutaj.