Godzina dla Ziemi w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej

Z przyjemnością informujemy, że bierzemy udział w tegorocznej ogólnoświatowej akcji Godzina dla Ziemi (Earth Hour), która odbędzie się w sobotę 23 marca 2024r. o godzinie 20:30. Organizatorem jest międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF. Akcja polega na wyłączeniu świateł i iluminacji na jedną godzinę, aby skłonić społeczeństwo do refleksji na temat środowiska i wpływu każdego z nas na jego ochronę.

Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do akcji i zgaszenia świateł w swoim domu czy firmie.

Akcja objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej o całym przedsięwzięciu przeczytać można na stronie głównego organizatora: https://www.earthhour.org/ :

“Wyobrażamy sobie świat, w którym nasz klimat jest stabilny, przyroda kwitnie, a wszyscy ludzie cieszą się zdrowiem, szczęściem i dobrobytem. Taka przyszłość wciąż może być rzeczywistością, ale musimy działać już teraz – zegar tyka.

Jeśli nic nie zmienimy, jesteśmy na dobrej drodze do przekroczenia limitu wzrostu temperatury o 1,5°C ustalonego w porozumieniu paryskim do 2030 roku. Działalność człowieka obecnie niszczy również przyrodę w tempie znacznie szybszym, niż jest ona w stanie się odnowić, a jeśli nie odwrócimy utraty przyrody do końca dekady, wszystkie gatunki – w tym my – staną w obliczu poważnego i bezprecedensowego zagrożenia. Pandemia COVID-19 była już znakiem ostrzegawczym, że utrata przyrody destabilizuje społeczeństwo, a jeśli ta utrata będzie postępować, możemy stracić jeszcze więcej – nasze domy i dostęp do podstawowych potrzeb, takich jak żywność, czysta woda i środowisko nadające się do życia.

Gdzie więc mieści się Godzina dla Ziemi? Pośród zgiełku naszego codziennego życia – w którym łatwo jest przeoczyć kryzysy klimatyczne i przyrodnicze, z którymi mamy do czynienia – Godzina dla Ziemi ma być globalnym przypomnieniem o znaczeniu naszej planety, potrzebie jej ochrony i o tym, jak mało mamy na to czasu. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy, aby nasz coraz bardziej podzielony świat zjednoczył się i podjął pilne działania na rzecz naszego wspólnego domu. Potrzebujemy, aby każdy poczuł się zainspirowany i upoważniony do odegrania swojej roli, bez względu na to, jak mała jest. Co najważniejsze, musimy nadal świecić latarnią nadziei na lepszą przyszłość, wykorzystując i celebrując siłę ludzi.”