Biodróż z Michałem Książkiem: spotkanie autorskie i spacer przyrodniczy

Michał Książek jest mistrzem wskazywania nowych światów. Swoje odkrycia inspirująco opisał w najnowszej książce „Atlas dziur i szczelin” (wyd. Znak Literanova), która znalazła się w finale tegorocznej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

W ramach Nocy Muzeów, w sobotę 18 maja 2024, zapraszamy na spotkanie i spacer z tym wyjątkowym przewodnikiem.

Będzie to zapowiedź tegorocznych Lekcji z mistrzami reportażu, które SCEK organizuje dla uczniów warszawskich szkół w wieku 13-19 po raz jedenasty. Pozostałe spotkania z autorkami i autorami polskich książek nominowanych w 15. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki odbędą się po wakacjach. Ich program i harmonogram podamy we wrześniu.

O godz. 14.00 w sali kinowej SCEK (I piętro, ul. Jezuicka 4) spotkanie z poetą i autorem „Drogi 816” i „Atlasu dziur i szczelin” – książek wyróżnionych przez jury Nagrody Kapuścińskiego (moderuje Bożena Dudko, prowadząca w SCEK-u warsztaty dziennikarskie dla młodzieży).

A po godz. 16.00 Michał Książek poprowadzi spacer przyrodniczy po Starym Mieście (ok. 150 minut; w razie niepewnej pogody prosimy o ubiór stosowny do pogody).

Aby zapisać się na oba wydarzenia (są limity miejsc!), należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

Dziękujemy Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu ZNAK Literanova za udostępnienie materiałów do przeprowadzenia Biodróży z Michałem Książkiem.

 

 

Michał Książek (rocznik 1978) jest poetą, pisarzem, ornitologiem, a z wykształcenia inżynierem leśnikiem. Autor reportaży „Jakuck. Słownik miejsca” (2013), „Droga 816” (2015) oraz tomików poetyckich „Nauka o ptakach” (2014) i „Północny wschód” (2017). Ostatnio wydał „Atlas dziur i szczelin” (2023). Nominowany do Nagrody Literackiej Nike (2015). Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015), Nagrody Literackiej Gdynia (2016), Nagrody Magellana (2016). Finalista 7. i 15. (tegorocznej) edycji Nagrody Kapuścińskiego (w 2016 r. był gościem SCEK-u w ramach Lekcji z mistrzami reportażu). Wielokrotnie sądzony za obronę Puszczy Białowieskiej.

Portret autora: fot. Mariusz Piotrowski / Z archiwum Michała Książka