Biodróż z Michałem Książkiem: spotkanie autorskie i spacer przyrodniczy

Michał Książek jest mistrzem wskazywania nowych światów. Swoje odkrycia inspirująco opisał w najnowszej książce „Atlas dziur i szczelin” (wyd. Znak Literanova), która znalazła się w finale tegorocznej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

W ramach Nocy Muzeów, w sobotę 18 maja 2024, zapraszamy na spotkanie i spacer z tym wyjątkowym przewodnikiem.

Będzie to zapowiedź tegorocznych Lekcji z mistrzami reportażu, które SCEK organizuje dla uczniów warszawskich szkół w wieku 13-19 po raz jedenasty. Pozostałe spotkania z autorkami i autorami polskich książek nominowanych w 15. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki odbędą się po wakacjach. Ich program i harmonogram podamy we wrześniu.

O godz. 14.00 w sali kinowej SCEK (I piętro, ul. Jezuicka 4) spotkanie z poetą i autorem „Drogi 816” i „Atlasu dziur i szczelin” – książek wyróżnionych przez jury Nagrody Kapuścińskiego (moderuje Bożena Dudko, prowadząca w SCEK-u warsztaty dziennikarskie dla młodzieży).

A po godz. 16.00 Michał Książek poprowadzi spacer przyrodniczy po Starym Mieście (ok. 150 minut; w razie niepewnej pogody prosimy o ubiór stosowny do pogody).

Aby zapisać się na oba wydarzenia (są limity miejsc!), należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Dziękujemy Wydawnictwu Czarne oraz Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu ZNAK Literanova za udostępnienie materiałów do przeprowadzenia Biodróży z Michałem Książkiem.

 

Michał Książek (rocznik 1978) jest poetą, pisarzem, ornitologiem, a z wykształcenia inżynierem leśnikiem. Autor reportaży „Jakuck. Słownik miejsca” (2013), „Droga 816” (2015) oraz tomików poetyckich „Nauka o ptakach” (2014) i „Północny wschód” (2017). Ostatnio wydał „Atlas dziur i szczelin” (2023). Nominowany do Nagrody Literackiej Nike (2015). Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015), Nagrody Literackiej Gdynia (2016), Nagrody Magellana (2016). Finalista 7. i 15. (tegorocznej) edycji Nagrody Kapuścińskiego (w 2016 r. był gościem SCEK-u w ramach Lekcji z mistrzami reportażu). Wielokrotnie sądzony za obronę Puszczy Białowieskiej.

Portret autora: fot. Mariusz Piotrowski / Z archiwum Michała Książka