Spotkanie autorskie z Feliksem Falkiem i jego najnowszą książką “Kalwaria”

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Wydawnictwo Lira oraz Entropia Słowa zapraszają na spotkanie z FELIKSEM FALKIEM autorem Kalwarii (wyd. Lira).
Gospodarze spotkania: Miłka Skalska oraz Artur Wolski
27 maja 2024 r., godz. 18.00-20.00 (poniedziałek)
STARA PROCHOWNIA SCEK, ul. BOLEŚĆ 2 WARSZAWA

Aby wziąć udział w wydarzeniu 27 maja, prosimy o wypełnienie formularza do 25 maja: https://forms.gle/tHF6d1GBrCd6MGos6
Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone drogą mailową do 26 maja.
Ilość zaproszeń ograniczona.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek pt. Kalwaria oraz Gmach w promocyjnych cenach oraz możliwość otrzymania dedykacji Autora.
Kalwaria
W Wielki Piątek w pewnym powiatowym mieście ma się odbyć wyjątkowa droga krzyżowa – pasyjne widowisko transmitowane przez ogólnopolską telewizję.
Feliks Falk
Czy Pasję można wyreżyserować?
Wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie misterium liczą, że coś na nim zyskają. Jest wśród nich też Józef – mężczyzna, który zabiegał o rolę Jezusa. Kto to taki – człowiek święty, hochsztapler, a może psychopata? Jedno jest pewne: Józef wywraca ustalony porządek do góry nogami.
Oto Kalwaria, powieść wybitnego reżysera Feliksa Falka, w której polska prowincja mierzy się z zagadką śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Jak w thrillerze atmosfera gęstnieje z każdą sekundą, a motywacje i działania bohaterów okazują się coraz bardziej zaskakujące. Telewizyjny realizator wielkopiątkowego spektaklu, miejscowy przeor, policjant, wreszcie Józef i inni – każdy relacjonuje wydarzenia ostatnich dni ze swojego punktu widzenia. Jaka jest prawda o kalwarii?