Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej,
Wydawnictwo Marginesy
oraz Entropia Słowa
zapraszają na wieczór autorski połączony z urodzinami Michała Urbaniaka.
W trakcie wieczoru będą niespodzianki, o których będziemy informowali!
Będziemy także czytać fragmenty książki “MICHAŚ”
22 stycznia (środa), godz.17:00, Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2 w Warszawie
Gospodarz spotkania: Artur Wolski
Aby wziąć udział w wydarzeniu 22 stycznia należy wypełnić elektroniczny formularz do 18 stycznia (uwaga, mamy tylko 35 miejsc).
Link do formularza: https://forms.gle/koG5RouN5uz9NeY57
- Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone najpóźniej do 19 stycznia.
- Będzie istniała możliwość zakupienia książki oraz zdobycia dedykacji.
- Na sali będzie obecny pies prowadzącego – Vincent.
Opis książki:
Michał Urbaniak – legenda jazzu, kompozytor i aranżer. Wirtuoz pięciostrunowych skrzypiec i saksofonu. Artysta, który przekracza gatunki.
Z dziennikarzem Jackiem Góreckim rozmawia w książce o muzyce i pasji, miłości i ojcostwie, o polityce, Ameryce i Polsce. Wraca pamięcią do spędzonych w Łodzi dzieciństwa i młodości, pierwszych koncertów i podróży do Stanów Zjednoczonych, zawodowych sukcesów i współprac z gwiazdami światowego formatu: Milesem Davisem, Marcusem Millerem czy Herbiem Hancockiem. W tej opowieści życie prywatne jest nierozłącznie splecione z zawodowym – artysta wspomina między innymi współpracę z pierwszą żoną Urszulą Dudziak czy przyjaciół artystów, którzy znacząco wpłynęli na jego drogę twórczą: Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofa Komedę, Wojciecha Karolaka, Zbigniewa Namysłowskiego czy Tomasza Stańkę.
Dla Urbaniaka ta rozmowa jest z jednej strony rozliczeniem z przeszłością, z drugiej – próbą odzwierciedlenia osobistego spojrzenia na siebie i rzeczywistość. Dzieląc się swoją opowieścią, pragnie zachęcić czytelników do śmiałości w odkrywaniu świata i jazzu, odwagi do odpowiadania na najważniejsze i najtrudniejsze pytania i do poszukiwania własnej drogi – nawet tej najbardziej wyboistej.
Michał Urbaniak i mój tata, Andrzej Trzaskowski, grywali razem w warszawskich Hybrydach, w Europie i w USA, gdzie ich muzyka zachwyciła samego Duke’a Ellingtona, który nie mógł się nadziwić jazzmanom z komuny. Dlatego tak bardzo zależało mi, by Michał pojawił się na scenie podczas wydarzenia dla młodych – Campus Polska Przyszłości. Znam go od dziecka i wiedziałem, że może trafić do serc młodzieży. Nie myliłem się, porwał tłum. Ta książka to hołd złożony jazzowi, przeszłości i wolności artystycznej nieposkromionej żadnymi ograniczeniami. Bo tylko w takich warunkach sztuka ma rację bytu.