Sala Kazamaty, Stara Prochownia SCEK, ul. Boleść 2, Stare Miasto | czynna codziennie w godz. 13:00 – 20:00 | wstęp wolny. Czas trwania wystawy: 28 października – 31 sierpnia 2018.
Od 28 lutego do 13 czerwca 2018, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, zapraszają do udziału w Lekcji w Galerii w oparciu o wystawę “Misteria Dzieciństwa”.
Zajęcia dla szkolnych grup zorganizowanych trwają 1,5 h. i odbywają się w wybrane środy w dwóch turach do wyboru:
– godzina 10:00 – 11:30
– godzina 12:00 – 13:30
Kontakt: Martyna Gryżewska, 22 277 06 11, mail: info@scek.pl; mgryzewska@scek.pl
Udział w zajęciach jest bezpłatny.
O wystawie:
”Misteria Dzieciństwa. Jerzy Ficowski ”| Sala Kazamaty Stara Prochownia.
Autorzy wystawy, Bożena Szroeder oraz Wiesław Szumiński zapraszają do podróży w krainę dzieciństwa Jerzego Ficowskiego, od zawsze związanego z Warszawą: stare fotografie, fragmenty dzienników zapisywanych dziecięcą ręką, notatki 14-letniego entomologa, unikalny film z kroniki rodzinnej z 1930 roku, bajkowe opowieści i historie o sekretach małego chłopca. Po tych śladach zanurzamy się w świat poety, który ważną część swojej twórczości poświęcił dzieciom. Podróży towarzyszą tomiki wierszy dla dzieci ilustrowane m.in. przez Tadeusza Makowskiego, Olgę Siemaszko i Wiesława Szumińskiego, bajędy zasłyszane w augustowskich lasach, animacje filmowe do utworów Ficowskiego, w tym tworzone przez dzieci z Sejn w ramach Kolekcji Bajek Pogranicza. Wystawę dopełnia opowieść o kręgu przyjaźni między poetami Papuszą, Ficowskim i Julianem Tuwimem, osnuta wokół baśniowego świata Cyganów/Romów.
W tej podróży jest miejsce na przywołanie ukochanych lektur dzieciństwa, zapisanie własnego wspomnienia, które wyprowadzi nas z „równowagi dorosłych” i uświadomi, że dzieciństwo nie jest zamkniętym rozdziałem naszego życia, lecz ciągle żywą, stanowiącą o nas jego cząstką.
Czytaj więcej
Prowadząca: Anna Bojarska
Aktorka, pieśniarka, teatrolog. Blisko trzydziestoletni staż pracy twórczej: teatr, film TV (teatry telewizji, seriale, koncerty). Od dzieciństwa do dziś związana z warsztatami słowa prowadzonymi przez Irenę Jun. Przez 12 lat związana także z warszawskim Teatrem Lalka gdzie zajmowała się promocją tej szczególnej sceny. Prowadziła tam również zajęcia edukacyjne z dziećmi. Interesuje ją proces twórczy i poznawczy sam w sobie, w kontekście różnych dziedzin sztuki.
Absolwentka Instytutu Teorii Literatury Teatru i Sztuk Audiowizualnych UŁ w Łodzi, Studiów Podyplomowych Pedagogicznych U. Kujawsko-Pomorskiego, Lalkarka-animatorka Wydz. Lalkarski w Białymstoku Akademii Teatralnej w Warszawie, absolwentka Podyplomowych Studiów Zarządzania UW, Podyplomowych Studiów Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Studentka pierwszego roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie -w programie Dorośli do Sztuki-Akademia Otwarta.
.
Organizatorzy: