Animacja poklatkowa Marta Kawecka

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na warsztaty

Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK: brak.
Numer telefonu do pokoju nauczycielskiego: 22 277 06 13

 

Warsztaty z animacji poklatkowej

środa 15.00-17:15, 17:30-19:45
Pracownia Komputerowa SCEK, ul. Jezuicka 4

wiek uczestników: 11-15 lat

Warsztaty z animacji poklatkowej łączą w sobie rozwijanie wszechstronnych umiejętności plastycznych z wykorzystaniem technologii.
Podczas zajęć będziemy realizować animacje posługując się technikami rysunkowymi, graficznymi, malarskimi. Do stworzenia filmów posłużą nam także własnoręcznie wykonane makiety, rzeźby czy postacie.

Uczestnicy będą mieli możliwość uruchomić także swoją kreatywność i wyobraźnię ożywiając przedmioty codziennego użytku czy kreując postacie oraz krajobrazy z materiałów recyclingowych.

Praca przy realizacji animacji będzie podzielona na etapy takie jak wymyślanie scenariusza, kreowanie scenografii, postaci, nagrywanie obrazu i dźwięku, udźwiękowienie, postprodukcja. W trakcie warsztatów będziemy też wspólnie tworzyć prace oparte na improwizacji.

Oprócz realizacji własnych filmów, uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z animacjami wybitnych twórców.

“Smok” – animacja, która powstała pod kierunkiem Marty Kaweckiej na warsztatach Animacji poklatkowej.
Autorzy animacji: Filip Śliwa i Tymoteusz Kanciała.

“Pętla” – animacja, która powstała pod kierunkiem Marty Kaweckiej na warsztatach Animacji poklatkowej.
Autorka animacji: Nina Koziupa

(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa)

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla uczestników indywidualnych, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Prowadzący

Marta Kawecka – Smolińska

Artystka wizualna, w 2019 obroniła doktorat na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie i Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. W 2016 otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w 2017 stypendium MKiDN, w 2018 stypendium ZAiKS. Zajmuje się malarstwem, animacją. Tworzy także instalacje dźwiękowe oraz projekty w przestrzeni publicznej. Strona artystki: www.martakawecka.pl Kontakt:  mkawecka@eduwarszawa.pl