Warsztaty literackie Joanna Wenek

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Szczegóły dotyczące rekrutacji na warsztaty literackie w SCEK

Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK: czwartek (co dwa tygodnie począwszy od 8 września) godz. 18.15-19.15.
Numer telefonu do pokoju nauczycielskiego: 22 277 06 13

 

Nie samym chlebem człowiek żyje – dlatego warto, warto być humanistą!

 

Trening twórczego pisania

Czwartek,16.00-18.15
SCEK, Jezuicka 4

Wiek uczestników: 15-19 lat

Jeżeli chcesz i lubisz pisać, jeżeli piszesz do szuflady – przyjdź! Te zajęcia pozwolą Ci rozwinąć nie tylko pasję pisania. Odkryjesz w sobie pomysły, o których do tej pory Ci się nie śniło.
Jeżeli nie piszesz, a chcesz zacząć – dołącz do nas! Ani się spostrzeżesz, jak staniesz się osobą bardziej twórczą niż kiedykolwiek.
Z naszych twórczych spotkań powstanie internetowe czasopismo, które zaistnieje także dzięki Tobie.

Od moich uczestników wymagam pomysłowości, elastyczności myślenia oraz otwarcia się na chęć zapisu rzeczywistości za pomocą słów.

Warsztaty mają na celu:

  • doskonalenie umiejętności kreatywnego myślenia i pisania;
  • kształcenie umiejętności posługiwania się różnymi stylami funkcjonalnymi, w tym przede wszystkim stylem literackim, artystycznym;
  • kształcenie umiejętności pracy twórczej indywidualnej i w zespole;
  • kształcenie wrażliwości emocjonalnej i słownej; doskonalenie kreatywności oraz dyspozycji intelektualnej;
  • kształcenie umiejętności kreatywnego traktowania poznawanych wypowiedzi literackich;
  • kształcenie przekonania o własnym potencjale twórczym.

Program obejmuje różne etapy pracy nad poszczególnymi projektami związanych z pisaniem własnych tekstów. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi formami wypowiedzi, gatunkami literackimi oraz przećwiczą je w praktyce.
W trakcie cotygodniowych spotkań uczestnicy będą mogli zaprezentować własną twórczość i otrzymać profesjonalne wskazówki warsztatowe bezpośrednio podczas zajęć.
Efektem pracy na zajęciach ma być powstanie tekstów o charakterze literackim pisanych zarówno indywidualnie jak też podczas współpracy grupowej.


(Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa)

Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla uczestników indywidualnych, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

Prowadzący

Joanna Wenek

Z wykształcenia polonistka, z zawodu humanistka. Instruktor zajęć w SCEK-u i praktykujący nauczyciel warszawskiego liceum. Literaturę i pisanie tekstów traktuje jako sposób na życie. Stara się tym zarazić uczestników swoich zajęć. Chętnie oddaje im głos i słucha, co mają do powiedzenia. Lubi ludzi, podoba się jej ich różnorodność. Lubi świat w jego różnych przejawach. Kocha Warszawę i jest warszawianką. Spotkania na zajęciach uważa za ogniwo rozwoju świata i ludzkości. Kontakt: jwenek@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: czwartek 18:15-19:15 co dwa tygodnie (8 września, 22 września, 6 października itd.)