Muzyczni Odkrywcy – Warsztaty Muzyczne

Muzyczni Odkrywcy to cykl 4 spotkań, na których dzieci aktywnie muzykują, poszerzając swoją wiedzę z zakresu historii oraz teorii muzyki. Zajęcia mają formę prezentacji multimedialnej połączonej z interaktywnym warsztatem, wzbogaconym o elementy ćwiczeń i zabaw muzyczno-ruchowych z zakresu rytmiki oraz aktywnego słuchania muzyki.

Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK: czwartek godz. 11.30-12.30.
Numer telefonu do pokoju nauczycielskiego: 22 277 06 13.

Zajęcia odbywają się w wybrane wtorki od godz. 11:30
oraz
czwartki od godz. 9:15

Czas trwania zajęć – około 2 godzin. 

Zapisy na zajęcia w semestrze I w roku szkolnym 2023/24 zakończyły się. Brak wolnych miejsc.

Każda klasa uczestniczy w cyklu 4 spotkań.
Zajęcia odbywają się w Starej Prochowni SCEK, ul. Boleść 2.

Tematy spotkań:
1. Głos ludzki – jak działa głos, jak o niego dbać, jak pięknie śpiewać?
2. Instrumenty perkusyjne – różne rodzaje instrumentów perkusyjnych, body percussion, tworzenie akompaniamentów perkusyjnych do poznanej piosenki.
3. Instrumenty dęte – rodzaje instrumentów dętych.
4. Dyrygentura i improwizacja – czym właściwie zajmuje się dyrygent? Na czym polega gest dyrygencki? Co to jest improwizacja?
Dodatkowe informacje:
Jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć jedna klasa licząca maksymalnie 25 osób.
Opiekun zgłaszający klasę odpowiedzialny jest za zachowanie uczniów podczas zajęć.
Zajęcia przeznaczone dla klas 2-4 ze szkół podstawowych (w wieku 8-11 lat).

Kontakt: imiskiewicz@eduwarszawa.pl

Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Prowadzący

Izabela Miśkiewicz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Teorii i Edukacji Muzycznej, specjalności Rytmika. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu edukacji muzycznej, choreoterapii i tańca m.in.: Międzynarodowy Kongres Rytmiki w Genewie. W 2001 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest nauczycielem Wydziału Rytmiki w ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Prowadzi zajęcia  kształcenia słuchu, rytmiki oraz techniki ruchu z dziećmi i młodzieżą. Tworzy autorskie programy oraz przeprowadza warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, takie jak np. projekt Narodowego Instytutu Audiowizualnego „Muzobus” czy warsztaty dla lektorów ogólnopolskiej sieci szkół językowych  Early Stage . Współpracowała m.in. z Akademią Muzyczną w Katowicach, Akademią J. Długosza w Częstochowie, Agencją Artystyczną GRAMI, Festiwalem „Warszawska Jesień”, Europejską Fundacją Inicjatyw Kulturalnych czy zespołem plastyki ruchu Teresy Nowak. Kontakt: imiskiewicz@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: czwartek godz. 11.30-12.30