Muzyczni Odkrywcy to cykl spotkań dla uczniów szkół podstawowych, na których dzieci będą odkrywać różne oblicza muzyki. Każde zajęcia rozpoczynać się będą częścią teoretyczną na której porozmawiamy o historii muzyki, obejrzymy i posłuchamy interesujących nagrań, a następnie przejdziemy do części warsztatowej gdzie każdy będzie mógł sprawdzić się w roli muzyka. Na każdych zajęciach wykonywany będzie ten sam utwór.
Zajęcia odbywają się w wybrane czwartki.
godz. 9:10
lub
godz. 11:30
Czas trwania zajęć – około 2 godzin.
Zapisy na zajęcia w semestrze letnim roku szkolnym 2020/21 poprzez formularz zgłoszenia (link).
Każda klasa uczestniczy w cyklu 4 spotkań Klasa dzielona jest na 2 grupy. Każda grupa pracuje w tym samym czasie, z jednym instruktorem w sąsiadujących ze sobą salach.
Zajęcia odbywają się w Piwnicach Staromiejskich SCEK, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)
Tematy spotkań:
1. Głos ludzki – jak działa głos, jak dbać o swój głos, jak pięknie śpiewać?
2. Instrumenty perkusyjne – różne rodzaje instrumentów perkusyjnych, bodypercussion, tworzenie akompaniamentu do poznanej piosenki.
3. Instrumenty dęte – rodzaje instrumentów dętych.
4. Dyrygentura i improwizacja – czym właściwie zajmuje się dyrygent? Na czym polega gest dyrygencki? oraz co to jest improwizacja i zabawa z improwizacją?
Dodatkowe informacje:
Jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć jedna klasa licząca maksymalnie 25 osób.
Opiekun zgłaszający klasę odpowiedzialny jest za zachowanie uczniów podczas zajęć.
Zajęcia przeznaczone dla klas 1-4 ze szkół podstawowych.
Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa
Prowadzący
Izabela Miśkiewicz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Teorii i Edukacji Muzycznej, specjalności Rytmika. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu edukacji muzycznej, choreoterapii i tańca m.in.: Międzynarodowy Kongres Rytmiki w Genewie. W 2001 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracuje przede wszystkim jako nauczyciel kształcenia słuchu i rytmiki z dziećmi, młodzieżą oraz studentami, ponadto przeprowadza warsztaty oraz szkolenia dla nauczycieli (m.in. projekt Narodowego Instytutu Audiowizualnego „Muzobus”). Współpracowała m.in. z Akademią Muzyczną w Katowicach, Akademią J. Długosza w Częstochowie, Agencją Artystyczną GRAMI, Festiwalem „Warszawska Jesień” oraz Europejską Fundacją Inicjatyw Kulturalnych. Kontakt: imiskiewicz@scek.pl