Muzyczni Odkrywcy – Warsztaty Muzyczne

Muzyczni Odkrywcy to cykl spotkań dla uczniów szkół podstawowych, na których dzieci będą odkrywać różne oblicza muzyki. Każde zajęcia rozpoczynać się będą częścią teoretyczną na której porozmawiamy o historii muzyki, obejrzymy i posłuchamy interesujących nagrań, a następnie przejdziemy do części warsztatowej gdzie każdy będzie mógł sprawdzić się w roli muzyka. Na każdych zajęciach wykonywany będzie ten sam utwór.

 

Zajęcia odbywają się w wybrane czwartki.
godz. 9:10
lub
godz. 11:30
Czas trwania zajęć – około 2 godzin.

Zapisy na zajęcia w semestrze letnim roku szkolnym 2020/21 poprzez formularz zgłoszenia (link).

Każda klasa uczestniczy w cyklu 4 spotkań Klasa dzielona jest na 2 grupy. Każda grupa pracuje w tym samym czasie, z jednym instruktorem w sąsiadujących ze sobą salach.
Zajęcia odbywają się w Piwnicach Staromiejskich  SCEK, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)
Tematy spotkań:
1. Głos ludzki – jak działa głos, jak dbać o swój głos, jak pięknie śpiewać?
2. Instrumenty perkusyjne – różne rodzaje instrumentów perkusyjnych, bodypercussion, tworzenie akompaniamentu do poznanej piosenki.
3. Instrumenty dęte – rodzaje instrumentów dętych.
4. Dyrygentura i improwizacja – czym właściwie zajmuje się dyrygent? Na czym polega gest dyrygencki? oraz co to jest improwizacja i zabawa z improwizacją?

Dodatkowe informacje:
Jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć jedna klasa licząca maksymalnie 25 osób.
Opiekun zgłaszający klasę odpowiedzialny jest za zachowanie uczniów podczas zajęć.
Zajęcia przeznaczone dla klas 1-4 ze szkół podstawowych.

Jeśli zajęcia nie będą mogły odbyć się z powodu sytuacji epidemiologicznej, nauczyciele otrzymają scenariusz lekcji do ewentualnego wykorzystania z uczniami w formie zdalnej.

Zajęcia finansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa

Szanowni Państwo, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami, dotyczącymi oferty zajęć dla grup zorganizowanych w SCEK, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest ona jednocześnie podsumowaniem dotychczasowych warsztatów. Dziękujemy!

ANKIETA

 

Prowadzący

Izabela Miśkiewicz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Teorii i Edukacji Muzycznej, specjalności Rytmika. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu edukacji muzycznej, choreoterapii i tańca m.in.: Międzynarodowy Kongres Rytmiki w Genewie. W 2001 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracuje przede wszystkim jako nauczyciel kształcenia słuchu i rytmiki z dziećmi, młodzieżą oraz studentami, ponadto przeprowadza warsztaty oraz szkolenia dla nauczycieli (m.in. projekt Narodowego Instytutu Audiowizualnego „Muzobus”). Współpracowała m.in. z Akademią Muzyczną w Katowicach, Akademią J. Długosza w Częstochowie, Agencją Artystyczną GRAMI, Festiwalem „Warszawska Jesień” oraz Europejską Fundacją Inicjatyw Kulturalnych. Kontakt: imiskiewicz@scek.pl

 

Bogumiła Miłoszewska-Piszek

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Wydziału Edukacji Muzycznej, na którym ukończyła trzy specjalności: Rytmika, Dyrygentura Chóralna oraz Kształcenie Słuchu. Od 2003 roku prowadzi zajęcia umuzykalnienia, rytmiki i tańca w przedszkolach na terenie Warszawy i okolic. Od roku 2009 uczy rytmiki i kształcenia słuchu w warszawskich szkołach muzycznych. Swoje umiejętności doskonaliła, biorąc udział w licznych kursach, seminariach oraz warsztatach w kraju (Warszawa, Płock, Poznań, Gdańsk, Łódź, Krynica Górska), jak również za granicą (Instytut Jaques-Dalcroze'a w Genewie). kontakt: bmiloszewska@scek.pl