Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne FOSA 2019

Uczestnicy pracowali w sześciu grupach warsztatowych: MUZYKALNA RODZINA, GRUPA TANECZNA, WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA. Warsztaty obejmowały zajęcia teatralne, choreograficzne i wokalne – zarówno te, prowadzone pod kątem przygotowania konkretnych scen widowiska i wystąpienia na scenie podczas finału projektu, jak i zadania rozwijające wyobraźnię, umiejętności artystyczne, umiejętności pracy w grupie oraz wrażliwość estetyczną. Zajęcia odbywały się w salach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ulicy Jezuickiej 4 i w budynku Starej Prochowni SCEK przy ulicy Boleść 2.
W środę 6 lutego 2019 r. zrealizowano pierwszą próbę spektaklu w Centrum Konferencyjnym POLIN. Próby kontynuowano następnego dnia. Premierowe pokazy spektaklu, będące jednocześnie finałem akcji „Zima w Mieście, odbyły się 8 lutego 2019 r. o godz. 10:00 i 13:00. Łącznie spektakl obejrzało 900 widzów. Partnerami Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy realizacji widowiska były Stołeczna Estrada i Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej.

Musical „Muzyczna podróż przez cztery pory roku” była zwieńczeniem Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych – FOSA 2019. Była to pełna przygód opowieść o rodzinie, przyjaźni i radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu. Jak zakończyło się to całe muzyczne zamieszanie? Komu katar był niestraszny? Kim była Liściasta i gdzie mogliśmy ją spotkać?

Scenariusz i reżyseria Cezary Domagała Warsztaty aktorskie i współpraca przy realizacji scenicznej Tomasz Daszczuk,
Edyta Ganc,
Urszula Hajdukiewicz,
Łukasz Krawczyński
Muzyka i kierownictwo muzyczne Krystyna Kwiatkowska Warsztaty muzyczne i współpraca przy realizacji scenicznej Elżbieta Siczek,
Joanna Krejzler,
Choreografia Marta Domagała-Witkowska   Wykonanie kostiumów teatralnych Ewa Łaniecka,
Dorota Wielkosielec-Ciapało,
Joanna Łabędzka,
Joanna Piątek,
Małgorzata Goreglad
Scenografia i kostiumy Ewa Łaniecka Realizacja nagrań i mastering Barłomiej Piasecki STUDIO ART CAFE
Animacja i realizacja obrazu Dawid Kozłowski Realizacja dźwięku Tomasz Nowak
Koordynator projektu FOSA 2019 Martyna Skrednów Biuro organizacyjne FOSA Magdalena Kostrzewa,
Agata Szocińska – Oleksiak,
Barbara Wajer
Przygotowanie solistów Krystyna Kwiatkowska,
Urszula Napiórkowska
Asystenci choregorafa Milena Maciejewska, Klaudia Biderman, Bartosz Goździkowski